| anonim_4396 a întrebat:

Help, please! De fiecare dată când ies în oraş, toţi băieţii şi bărbaţii întorc privirile după mine, fluieră în urma mea, îmi fac mereu complimente.
Astăzi, în drum spre casă, a încercat să mă abordeze un băiat şi l-am trimes la plimbare(Şi mi-a spus că sunt nebună de legat...). Un alt băiat mergea pe stradă vorbind la telefon şi când m-a văzut, s-a întors după mine.Alt băiat mi-a atins mâna, ca să vadă cât este ceasul. Mă simt constrânsă de privirile, fluieratul şi complimentele tuturor băieţilor şi bărbaţilor.Aceste lucruri mă dezgustă tot mai mult pe zi ce trece.Nu mai vreau să fiu privită astfel. Ştiu că alte fete şi-ar dori să fie în centrul atenţiei, dar pe mine acest lucru pur şi simplu mă dezgustă. Tot ce am vrut a fost să găsesc un băiat normal, fără interese ascunse, care să aibă capacitatea de a privi dincolo de aparenţe. Dar nu mai vreau să văd cum alţii mă măsoară cu privirea din cap până-n picioare, cum aş putea să fac asta? Vă rog, nu râdeţi de mine, chiar am nevoie de ajutor! Dacă aveţi sfaturi sau păreri, nu ezitaţi să le scrieţi aici. Vă mulţumesc tuturor.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,pai nu prea ai ce face daca baietii fluiera dupa tine si iti fac complimente, nu ai ce face decat sa ii ignori daca te deranjeaza. Poate ca esti frumoasa si atragi privirile celorlalti.Asta poate te face sa te simti prost,adevarul e ca e putin stresant ca toti sa se holbeze la tine si sa strige dupa tine.
Gandeste-te la tinuta ta de exemplu. Daca cumva ai o tinuta mai extravaganta, incearca sa fi `mai imbracata`.
Adevarul e ca multi baieti fac gesturi din astea, dar cu siguranta exista si baieti care pot privi dincolo de aparente si de fizic.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu baga in seama ce zice lumea, daca cineva iti spune ceva te faci ca ploua si asa nu vor mai insista.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu ținuta vestimentară și machiajul cât și tunsoarea cum stai?
Este prea exagerat ca toți să întoarcă capul!
Pa, pa.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu se pune problema de vestimentaţie provocatoare.
Mă îmbrac decent.
Dar mereu am avut probleme cu privirile ciudate ale altora...
Am fost apreciată de băieţi şi invidiată de fete.
Pentru ceea ce sunt...

| NickiMinaj a răspuns:

Se rezolva foarte usor cu o operatie estetica, care sa strice iremediabil simetria fetei. eu una m-as baga la asa ceva. daca mai esti pe TPU peste 12 ani, lasa-mi un mesaj.

| NoChanceForUs a răspuns:

Majoritatea tipilor la o anumită vârstă sunt asaltați de hormoni, știi...numai că fac excess.Nu prea ai ce face...decât să ignori și să mergi mai departe.Așa e cu animalele în jungla urbană.rolling eyes

| anca13 a răspuns:

Poarta mai mult negru pe tine daca vrei sa treci neobservatawinking

| leoaica_1036 a răspuns:

Nu esti singura:
"Imi caut orgoliul acela de femeie frumoasa, care nu da nimic pe nimeni, stiind ca daca incepe sa dea, pierde. Imi caut visele. Da! Visele acelea imposibile, care pana nu demult, stiam ca vor deveni realitate. Dar ce vise? Despre ce vorbesc?
Imi caut rabdarea, sa pot intelege de ce barbatii se uita dupa fundul meu, de ce fiecare ar vrea sa ma..., si de ce nimeni, dar absolut nimeni, nu incearca sa treaca de aspectul fizic. Imi caut speranta in orice cuvant pe care-l rostesc. Pacat. nu aude, nu vede, nu simte nimeni. Si el, cel care a inceput sa simta, a fugit..."
Am folosit vorbele altei femei, care se simte la fel ca tine, la fel ca mine de altfel...
Frumusetea nu e totul, ea e trecatoare, sentimentele raman si nu multi inteleg asta. De obicei o femeie frumoasa e considerata foarte proasta si tocmai de aceea barbatii cred ca pot avea orice femeie frumoasa. Problema se pune atunci cand ei gasesc una si frumoasa si desteapta. Stii ce fac? Se panicheaza si pleaca...
E nevoie de un barbat adevarat sa vada si dincolo de trup, sa stie sa aprecieze. Tot ce trebuie sa faci e sa nu-ti pierzi increderea in tine, frumusetea e un atu. Foloseste-l in favoarea ta. Bafta!

| didixdsgregtrh a răspuns:

Pai in ziua da azi e cam greu.pentru ca toti baietii se gandesc la acelasi lucru.mai putini diferiti...

| Costică_6760 a răspuns:

Poate că te îmbraci prea provocator. Încearcă să fii nițel mai discretă, și vezi ce rezultate obții.

| andrey1991 a răspuns:

Poate daca te-ai imbraca si tu mai normal adica sa nu ti se vada pieptu, buricu si ce se mai vede poate sar mai diminua atractia asta.

| CinevaXX a răspuns:

Vezi cum te imbraci... si unde locuiesti oare, gandeste-te

| Kinderrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Deci daca trag bargatii la tine in halu asta inseamna ca esti sexy laughing smug! Oricum trebuie' sa te obisnuiesti cu ideea. sau daca esti chiar asa de disperata si nu mai suporti sa fii admirata de altii incearca sa fiu mai "putin frumoasa". habar n'am cum da gasesti tu ceva.

| busuioc23 a răspuns:

Iti continui viata, e plina lumea de astfel de persoane.dc iei in seama toate gesturile vei deveni obsedata.este o tara libera nu il impusca nimeni ca te fluera.si tu mare lucru nu poti face...doar sa mergi inainte fara sa privesti in urma