| madalin150 a întrebat:

Help TPU!
am o relatie de ceva timp cu o fata...ne intelegm foarte bine si ne iubim mult parintii ei stiu de mine si au o parere buna.
ea are 16 ani si vrea sa intretinem relatii sexuale.eu am 18 ani.ne vedem zi de zi.eu i-am spus ca nu este bine sa facem acum acest lucru o iubesc mult si tim mult la ea daca o refuz desi am facut. o de mai multe ori se supara.
credeti ca este bine sa fac acest lucru?
ce credeti?
sfaturi orice?
funda si vot
multumesc!

19 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

WTF?! Primul baiat care nu vrea pasarica unei gagici! Respectele mele domnu`

Răspuns utilizator avertizat
| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru CelticHearth):

Exact omulehappy. Care ar fi prost sa refuze pasarica?laughingSi cred ca nu i se scoala daca refuza sau o are prea micabig grin

| madalin150 explică (pentru CelticHearth):

Salut! stii intr. o relatie nu se rezuma totul la sex... daca vrei sa faci asta poti sa te duci pe centura.si sa. ti satisfaci nevoile... dar eu nu vreau o relatie asa.

| madalin150 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Frate nu asta este problema... dar unii baieti din ziua de azi au doar asta in cap,, pasarici,, frate daca aveam nevoie de asta ma duceam pe centura si luam.mare iti este gradina doamne.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru madalin150):

Mare rau e gradina domnului.Recunoaste ca esti virgin si ca nu esti bun la pat, ca era mai usor sa zici asta.NU EXISTA un baiat care sa refuze pasarica unei fete decat daca e gay. Tu ai prietena, nu e nevoie sa te duci pe centura pentru asta. Off daca ai mintalitatea asta..multe fete vei pierde + ca e temperaturi de vara si hormonii fetelor tipa in ele.Intelege-o si tu pe ea.

| comewithme a răspuns (pentru madalin150):

Cum ma, tu ceri parerea ca sa arunci aluzii prostesti de genul: "mare iti e gradina doamne". Sa fiu sincer cu tine, e vai de capul tau. De ce naiba mai ai nevoie? Ce cauti, daca are sentimente pentru tine. Ca bine ti-au zis mai sus, esti doar un virgin carui ii e frica.

Răspuns utilizator avertizat
| ShowTim3 a răspuns:

Aceiasi problema straight face iti spun sincer chestia asta se rezolva doar cu 2 lucruri.
1. Trecerea timpului
2.Perversitate, cauta si tu metode sa o faci fericita si sa nu o dezvirginezi.

E bine ce faci, daca nu mai e virgina nu stiu ce mai astepti.

| raluca44 a răspuns:

Din punctul meu de vedere faci foarte bine ca o refuzi. explica-i ca nu e bine sa-si inceapa viata sexuala de acum. tu o iubesti si o poti astepta. faci asta spre binele ei. felicitari tie.mai rar asa baieti in ziua de azi.

| raluk27 a răspuns:

Pe cuvant daca inteleg fetele de genul asta? :I

| madalin150 explică (pentru raluk27):

Am sa o fac sa inteleaga.ma va intelege deja cred ca face asta:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ii explici frumos ca ii vrei doar binele, ca nu esti genul de baiat care sa fie cu o fata doar pentru sex si esti dispus sa astepti pentru binele ei, iar ea nu este genul de fata care de care sa se profite. Documenteaza-te si da-i exemple concrete.
Foarte bine ca ai grija de fata ta si sper sa fie totul ok. Ai tot respectul meu!

| BLeur a răspuns:

Pentru tine este bine, că ai 18 ani şi eşti major, dar pentru ea, nu este. Văo să înţeleagă că nu este bine de la vârsta asta. Pe lângă asta, dacă parinţii ei află că le-ai dezvirginat fata o să-şi schimbe părerea faţă de tine, din una bună în una rea. Aşa că mai bine este să fiţi ferici fără să întreţineţi relaţii sexuale. Nu spun să nu faceţi aşa ceva, spun că este prea devreme. Făo să înţeleagă că pentru ea este prea devreme şi ca trebuie să mai aştepte.

Sper că te-am ajutat! Salut!

| madalin150 explică (pentru BLeur):

Si da ea nu este virgina?

| Bogdan1o a răspuns (pentru madalin150):

Dar nu mai este virgina?
oricum, daca painti ei afla ca ati facut dragoste isi vor schimba parerea despre tine, asa ca indiferent daac e sau nu virgina, nu o face inca, macar pana ea ar 17 ani si ceva
ai tot respectu pentru ca o refuziwinking

| NeneaGogu a răspuns:

Te felicit pentru respectul pe care il porti, trebuie sa-i arati raspunsurile noastre si cred ca o sa inteleaga ce si cum, trebuie sa mai cerceteze pe net si sa vada ca la varsta ei organele nu-ai sunt suficient dezvoltate pentru o relatie sexuala, mai sunt si alte moduri de a o face sa se "simta bine"

| comewithme a răspuns:

Deci, faci sex cu ea zi si noapte... Despre care respect vb tu? Daca nu o sa fii tu, altul neaparat o sa fie. Nu am auzit din astea ))

| LetMeFeelYou a răspuns:

Nu totul consta in Sex, e bine ca ai precizat faptul ca va intelegeti bine si mai mult, parintii ei au o impresie buna despre tine (incearca sa o mentii asa). Cat despre decizia de a-si incepe viata sexuala la 16 ani, nu prea sunt de acord, spune-i ca ar fi bine sa mai asteptati un timp, sa vedeti cum evolueaza lucrurile. Iar cand v-ati decis ca este momentul, si sunteti siguri de voi aveti grija CUM si cand o faceti! eu totusi sustin varianta mea, acum... voi stiti ce si cum!
Succes pe viitor!