| danna_5088 a întrebat:

Bunabatting eyelashesAm o relatie cu un baiat de ceva timp Imi place de el, il iubesc si nu vreau sa il pierd numai ca el de la un timp imi tot zice sa intretinem si noi relatii sexuale Eu nu vrea, nu vreau inca de acum Si nu stiu ce sa ii zic pentru ca se supara si incepem sa ne certam
Imi puteti spune va rog frumos ce sa fac? fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Elysssa a răspuns:

Buna! Pot sa-ti spun, ca la fel am patit si eu.Am fost cu el impreuna timp de 2 luni,am inceput sa tin la el,la fel si el,asa sustinea,dar mereu ma presa sa ma culc cu el,pe motiv ca el nu mai rezista asa langa mine.I-am explicat ca nu pot,nici nu vroiam,pentru ca era foarte devreme pentru asa ceva,dar degeaba,nu a reusit sa ma inteleaga,el o tinea tot pe-a lui. Apoi si-a dat seama ca a gresit si a zis ca,"chiar daca imi pun lacat la pasarica el tot cu mine ramane",ca eu sunt cea mai importanta,nu pasarica mea! Hmmm,m-am bucurat sa aud asta,am fost cea mai fericita,credeam ca, chiar ma intelesese intr-un final. Dupa cateva zile, ce crezi? A inceput din nou sa se certe cu mine ca el nu mai poateee! Ca pentru el sexul intr-o relatie conteaza 80 %! In momentul acela m-am enervat si l-am intrebat scurt si la obiect:vrei sa ma parasesti doar pentru ca nu vreau sa ma culc cu tine? Vrei sa ne despartim? Mi-a raspuns cu usurinta DA,si atunci i-am zis ok! Numai in acel moment mi-am dat seama ca vorbele lui erau numai minciuni si n-o sa-i mai acord nici o sansa,a primit destule! Vezi? Prietenul tau se aseamana cu fostul meu! Daca se supara e clar,nu tine la tine deloc! Fii fata desteapta si lasa-l tu,pentru ca viata merge mai departe si fara el,o sa gasesti un baiat mai bun care sa te merite! Ai incredere in tine si nu-i mai permite sa te mai preseze atat. Daca nu e in stare sa aiba rabdare,o sa fie altul in locul lui si atunci o sa-si dea seama ce a pierdut doar pentru sex! Sa nu cumva sa cedezi doar ca sa nu-l pierzi, ca vin peste tine si iti dau bataita! big grin Daca vrei sa mai vorbim sa-mi lasi un mesaj pe privat! Ai grija de tine! Pa, pa! tongue

6 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Nu merita el te vrea doar pentru sex nu pentru ceea ce esti tu cu adevarat. daca te-ar iubi nu ar face asta ar face-o mai tarziu. nu e omul ideal pentru tine asa cred. poarta o discutie cu el incerca sa uiiti de el si sa uite si el de tie incearca sa te indepartezi usor de el din aceast cauza nu cred ca ra fi recomandat sa mai ramai cu el impreuna bafta si succes,. funda?

| briana a răspuns:

Vrea doar sex sh atat dac ar tine la tine ar astepta sa nu cedezi ca nu merita. Uspunei ca nu vrei sa iti incepi viata sexuala sh dac vrea sa mai fie cu tine bine iar dac nu iar bine. Asa iti dai seama dac te iubeste sau doar vrea sa... Sau poti sa i spui ca u nu te simpi pregatita nici vizic nici psihic pentru acest pas sh ca nu va cunoasteti de prea mult timp si nu crezi ca e pers potrivita. Gandeste-te la ce varsta vrei sa iti incepi viata sexuala sh spune-i varsta dac i cnvine bine sh dac nu nu. Nu cred ca se merita pentru ca nu stiu de cand sunteti impreuna dar stiu ca vbirginitatea e cel mai de pret lucru pe care il are o fata nu o da oricui. Aveti macar 1an de relatie ca sa crezi ca e potrivit de sh e putin dar e un timp cat decat OK. Insa eu zic ca dup aproape 2 ani ar fi cel mai bine sh oricum nici tu nu vrei sa iti incepi viata sexuala.

| InnaiiSa a răspuns:

Explica.i ca inca nu esti pregatita pentru a avea relatii sexuale: App ce varsta ai? si sa stii ca daca te iubeste cu adevarat o sa accepte conditiile tale.

| TrollHeart a răspuns:

Zii ca nu esti pregatita! funda? big grin

| danna_5088 explică:

Ps: suntem impreuna de un an si am 14 anistraight face

| danna_5088 explică:

15 ani* skz big grin