| bloonduta a întrebat:

Fostul meu prieten m-a intrebat daca ar mai pute fi ceva intre noi.Am mai fost cu el inainte timp de 4 luni si am avut o relatie foarte foarte frumoasa dar eu intr-un timp am cam neglijat relatia pentru ca nu aveam cum sa ne vedem pentru ca parintii mei ma stresau foarte mult cu examenul si imi luau telefonul, nu avem voie la calculator si mai multe...asa ca el mi-a spus ca ar fi mai bine sa ne despartim dar mi-a spus acest lucru intr-um mod frumos.Pana acum el a mai fost cu o fata de care s-a despartit din mai multe motive si m-a intrebat pe mine daca as mai vrea sa fiu cu el.El a spus ca vrea dar nu stiu ce sa cred... Oare ca sa ii raspund? Credeti ca am mai putea avea o relatie asa frumoasa ca prima oara? Daca spun da o sa par fraiera sau nu? Nu stiu ce sa cred! Cum o sa ne mai spunem "te iubesc"? Sau credeti ca ar fi mai bine sa incerc dar dati-mi niste sfaturi sfaturi cum sa fac sa imi dau seama daca e sincer si sa nu par fraiera.Nu cred ca face misto pentru ca nu e genul din cate stiu eu.Deci ce sa fac? Imi cer scuze ca am scris atat dar este foarte important pentru mine happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu tii la el si vrei sa fii din nou cu el, accepta!
Totusi, el te-a parasit cand nu putea sa te vada... ceea ce nu cred ca ar fi facut-o daca te-ar fi iubit.
A ales sa renunte la tine pentru ca nu ii mai erai "la indemana", sa zic asa.
Sa nu fie genu' de baiat caruia nu ii place sa fie singur, dar renunta la ceva pentru o optiune mai buna.
Gandeste-te bine!
Daca vei fi ocupata din nou si nu va veti putea vedea, se va repeta povestea.
Mai bine, gasesti pe cineva care te vrea si cand esti ocupata si cand nu.
Si eu am fost in situatia ta, dar nu am acceptat, deoarece stiam ca, data viitoare cand voi fi ocupata, ne vom desparti iar.
Tu hotarasti!happy

11 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna...pai daca tu mai ti la el si mai ai sentimente pentru el nu cred ca ar strica daca ati mai da inca o sansa relatiei voastre pentru ca poate sa fie mai bine decat prima data. Daca nu vrei sa ii spui imediat raspunsul, s-au nu esti sigura de ceea ce vrei da faci, lasa putin timp sa vezi cum se mai comporta cu tine, ce semne mai da si poate asta te va ajuta sa iei o decizie.
Acum faci cum crezi tu ca este mai bine pentru tine.
Eu iti doresc baftahappy

| Castiel a răspuns:

Eu spun ca ar merita o a 2-a sansa, toti meritam o a 2-a sansa dar tine minte asta, te-a lasat odata deci este cam "suspesc" sa zic asa. Adica daca te iubea intelegea situatia ta si nu te parasea nu crezi?thinking Ma rog daca ii acorzi o a 2-a sansa vezi sa ai grija cu el nu este prea de incredere...

| Mozurov a răspuns:

Eu spun sa incerci.El vrea sa mai incercati odata si tu vrei asta, deci sfatul meu este da mai incearca o relatie cu el.Si nu, nu o sa pari fraiera.

| LittleLuciane a răspuns:

Daca te-a lasat prima dat cu siguranta te va lasa si a doua oara pana la urma daca nu risti nu castigi.dar nu cred ca va mai fii la fel ca la inceput doar daca si-a dat seama ca te iubeste! bafta!

| OwlMyGod a răspuns (pentru LittleLuciane):

Da, dar prima oara ei s-au despartit pentru ca ea avea examen si trebuia sa invete, iar parintii ei nu o lasau sa mai comunice prea mult cu el.

| bloonduta explică (pentru OwlMyGod):

Parintii mei nici nu stiau de el dar tot imi luau telefonul si calculatorul.

| LittleLuciane a răspuns (pentru OwlMyGod):

Ce sti poate a zis si el asa... daca o iubea o astepta ca doar nu ii lua telu pentru toata viata tongue

| Hasz a răspuns:

Pai daca este serios si tine foarte mult la tine fi din nou prieten cu el.N-ai de ce sa zici ca esti fraiera.Tu inca il mai iubesti si el inca te mai iubeste.O sa fie totul la fel daca nu priviti trecutul in urma.

| CoZmIInEL a răspuns:

Ce spun eu,, e ca, tu esti indragostita pana peste cap laughing. Iti propun sa mai incerci odata. De ce nu ai incerca? Stii vorba aia "incercarea moarte n-are". Intrebai tu daca o sa pari o fraiera - ce cred eu despre acest lucru este ca "SA MAI LASI ORGOLIUL DE O PARTE" pentru ca vei pierde foarte mult, stiu din propria experienta. Funda?

| bloonduta explică (pentru CoZmIInEL):

Imi este frica sa nu sufar iar...

| Biianncaa a răspuns:

Poi, draga mea..ai putea sa incerci dar daca pana acum ti-a dat un indiciu ca si cum ar fi cu alta fata atunci lasa-lo ca mai suntt si alti baieti pe planeta happy iar, sa iti mai spun ceva, daca chiar te iubea atunci nu se despartea de tine.oh go on eu zic ca ai putea sa incerci :*