| sym0nyck a întrebat:

HELP! traiesc o iubire imposibila?
acum un an am intalnit un baiat. din prima clipa cand ne-am vazut am simtit niste sentimente foarte puternice, aman2. sa fi fost oare acea ¨dragoste la prima vedere¨? dupa 2-3 luni am inceput sa ne intalnim, in tot acest timp am vbt foarte mult pe mess. si la tel.
ne-am intalnit o perioada, ca si iubiti... pana cand mi-a marturisit ca el urmeaza sa se casatoreasca cu o fata. cu care stiam si eu de la inceput ca are o relatie. de atunci nu ne-am mai vazut. doar am vbt pe net. pot sa spun ca il iubesc mai mult decat pe mine. si simt ca ma sufoca gandul ca nu-l pot vedea si mai ales avea, si stiu ca si el simte acelasi lucru pentru mine ( iubirea asta se simte).
s-a casatorit acum 3 saptamani cu respectiva. si a facut-o mai mult din rusine fata de ceilalti si din respect pentru parinti. ei nu se inteleg mai deloc.si asta nu este din vina mea. deja imi spune ca este dispus sa renunte la tot... pentru ca relatia lor nu merge. ei nu se inteleg mai deloc. asta seara ne-am intalnit.motivul fiind niste filme.pe care i le-am imprumutat; am stat putin de vorba. apoi ne-am strans tare in brate si am inceput aman2 sa plangem pentru ceea ce ne. a fost dat sa traim, bineinteles ca nu puteau lipsi si sarutarile pline de dragoste.imi spune ca pentru el nu conteaza un act ( cel de casatorie) si nu imi promite ca v-a renunta la casatorie... dar ca v-a lasa timpul sa le rezolve pe toate. oricum nu-si vede viitorul langa ea, daca nu se inteleg.
credeti ca procedez bine, inca sa mai sper ca am o sansa cu baiatul pe care-l iubesc enorm sad. mai are vreun rost sa lupt pentru iubirea asta? am foarte are incredere in el. niciodata nu m-a facut sa a indoiesc de el. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| madamanu a răspuns:

Daca esti sigura de increderea de care spui mai sus, atunci continua. De fapt, orice mica ramasita de iubire poate aprinde un foc imens, pe ambele parti. Riscul sa ramai doar cu un gust amar e destul de mare, dar daca nu iti asumi riscul nu poti castiga.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Corect si normal este sa luati o pauza: fara intalniri, fara YM, fara telefon pana el isi rezolva problema familiala. Nu e normal sa te intalnesti si sa te saruti cu un barbat casatorit, indiferent daca e fericit sau nu. Daca te iubeste cu adevarat si te respecta, nu te va pune intr-o situatie atat de degradanta pentru tine ca femeie si ca om. Cred ca 6 luni ii ajung sa-si faca curat in viata. Daca nu, inseamna ca nu-i prea pasa de tine, se complace in casatoria asta de care se plange, dar la care nu renunta. Inseamna ca te vede doar ca pe o amanta, ca pe cealalta femeie.

| monyk a răspuns:

Buna, daca il iubesti cu adv, lupta pentru iubirea lui, nu te da batuta, dar daca el nu are de gand sa divorteze nu stiu ce sa cred, k nu cred ca ti-ar placea sa stai toata viata primind firmituri, pentru ca din pacate asa e, k el desi te iubeste cu siguranta, tu esti singura si suferi, iar el are o sotie, are o casnicie, si daca el te iubeste din tot sufletul, va risca pentru tine si pentru iubirea voastra, succes.

| fabiola a răspuns:

Pentru ca il iubesti prea mult te ascunzi in spatele unor justificari nefondate.Cand iubesti pe cineva, faci totul pentru acea dragoste, nu lasi pe altii sa-ti decida soarta. Ce crezi ca mama lui nu ar face al 2-lea preinfarct daca ar afla ca are o amanta. Iar faptul ca nu renunta la casatorie este echivalent cu a te considera amanta lui.Acum depinde de tine ce alegi, eu doar iti spun un singur lucru:o dragoste impartita nu e suficienta pentru niciuna din voi!

auran
| auran a răspuns:

Casatoria cu cealalta este un motiv de indoiala - nu ia tinut nimeni, pistolul la cap...pacat de tine...

| Betty18 a răspuns:

,, si nu imi promite ca v-a renunta la casatorie... "by symonik

draga simona daca chiar te iubea pe cat zicea in primul rand nu se casatorea cu tine... dar bine fie a facut-o doar din rusine(ce-ar fi daca baietii s-ar casatori din rusine cum spui tu doar pentru ca aveau totul aranjat)
poate el zice ca nu ii merge bine in casnicie doar ca sa te tina langa el...adica sa fii amanta lui.asta esti acum cat el este casatorit si tie iti promite marea cu sarea, dar de fapt nu iti promite nimic caci baiatul nu promite k va renunta la casatorie

daca vrei sa fii pe locul 2 in continuare continua sa fii cu el...
parerea mea e k nu ar trebui sa mai fii cu el pana nu vezi actele de divort

| Betty18 a răspuns:

Si nu imi promite ca v-a renunta la casatorie... "by symonik

draga simona daca chiar te iubea pe cat zicea in primul rand nu se casatorea cu cealalta... dar bine fie a facut-o doar din rusine(ce-ar fi daca baietii s-ar casatori din rusine pentru ca aveau totul aranjat)

poate el zice ca nu ii merge bine in casnicie doar ca sa te tina langa el...adica sa fii amanta lui.asta esti acum cat el este casatorit si tie iti promite marea cu sarea, dar de fapt nu iti promite nimic caci baiatul nu promite k va renunta la casatorie...

daca vrei sa fii pe locul 2 in continuare continua sa fii cu el...

| muffin94 a răspuns:

Normal ca are rost lupta pentru ceea ce-ti doresti happy si totusi nu inteleg de ce s-a casatorit cu respectiva daca te iubeste pe tine mi se pare cam absurd motivul ca din rusine fata de ceilalti..adica ii viata lui cu cine isi intemeiaza o familie si nu ar trebui sa-i pese de parerile celorlaltistraight face

| www a răspuns:

Uuuh e ca in filmelaughing.

Orice e posibil deci normal ca ai o sansa cu el, asa ca stai chill. daca te iubeste o sa divorteze...desi nu stu partea cu "s-a casatorit din rusine." e aiurea nu poti sa faci din astea...

| tuska a răspuns:

Pare rupt din filme...Eu cred ca inca poti spera! Daca merita, lupta!

| sym0nyck explică:

Poi din respect si rusine mai mult.pentru parinti si familie. le-a spus alor lui inainte de nunta cu 1-2 luni. ca vrea sa renunte la ea si bineinteles ca ei au zis ca ii va face de rusine. s. a. m. d...
mama lui a facut chiar si un preinfarct cu putin timp in urmA. si era teama sa nu ii afecteze si mai mult sad:-| daca v-a lua o decizie radicala fara acordul lor, sa zic asa.
probabil ca ati observat ca parintii cel putin cei care au o varsta peste 50 ani. nu mai sunt mai deloc de acord cu copii.si inteleg cu greu unele lucruri.
oare ei nu or fi avut peripetii in iubiretonguecrying

| girlxx21 a răspuns:

Din cate ne-ai povestit ai dat de inteles ca si el te iubeste simte ceva pentru tine deci poti astepta sa rezolve timpul toate problemele cum a spus el. Dar nu inteleg de ce traieste in rusine si a facut asta ca pe o obligatie.nu poti sa te lasi la rusinea lumii ca doar o viata ai si trebuie s-o traiesti din plin cu cine doreste inima ta...cu rusinea nu faci nimic. Sper sa nu va impiedice nimic sa fiti impreuna in continuare! Succes. si poate vei fi tu mireasa tongue

| alessya a răspuns:

Da normal happy Dragostea invinge tot. Si daca chiar te iubeste cu adevarat o va lasa pe fata aia. Putea chiar sa anuleze casatoria in 48 de ore. Stai calma va veni si randul vostru. Fii tare si spera in continuare. Team pupat. Ai griaj de tine :*

| idanna a răspuns:

Ceva nu e in regula in povestea asta...pai e major nu? trebuie sa ii spuna mama si tata "casatoreste-te cu x ca daca nu fac infarct?" Acum el ce era sa ti spuna ca sa nu te amageasca pe tine! Oricum nu ai de unde sa stii ce este intre el si sotia lui sau ce discutii a avut el cu parintii. va fi si mai greu daca nu ia o hotarare acum... Vorbeste cu el sa ia o decizie indiferent care va fi ea, asa va chinuiti ...trei! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In dragoste si in razboi e permis orice, scopul scuza mijloacele! Daca voi va iubiti...luptati pentru iubirea voastra, e pacat sa lasati dragostea sa se risipeasca. Daca te simti in stare sa incepi aceasta lupta si sa o duci pana la capat...jos palaria! In lumea asta mare suntem NMIC fara dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cateva cuvinte, esti amanta si el e adulterin ca sa nu spun preacurvar.pentru mine asta murdareste orice idee de iubire fiindca e construita pe minciuna.si pe inselarea celeilalte cu buna stiinta si a lui si a ta. vreti sa construiti o iubire puternica pe nefericirea alteia.succes.dar am indoieli.se poate rezolva mai simplu.nu copii, nu avere de impartit, divort si gata. atunci veti fi in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred pina la urma ca tu ai putea sa te inseli serios si sa vezi totul doar prin prisma sentimentelor tale.Nu cred ca mergea pina acolo sa se casatoreasca daca iubea pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te gandesti si la sotia lui... poate si ea il iubeste... oricum... daca intr-adevar va iubiti...totul va fi frumos intr-un final... t pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MERITA! crede-ma, am aceeasi soarta happy numai k la mine era dinainte sad si eu tot mai sper! asa ca...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speranta moare ultima, iubirea voastra e minunata intr-o zi o sa fiti fericiti increderea e tot ce conteaza.Niciodata sa nu-ti pierzi credinta in iubirea ce va uneste.

| lexy_3694 a răspuns:

Nu est vinovata ca iubesti, daca va renunta la sotie pentru tine, te iubeste si el,
iti doresc ca istoria voastra de dragoste sa respinga oarce obstacol.
Succes si rabdare!