| EllaZuz a întrebat:

Hey! Am 14 ani si imi place de un baiat din clasa mea cu care am mai fost impreuna...Cand nu sunt cu el pot jura ca nu il plac, dar cand sunt langa el simt ca il iubesc mai mult ca pe mine...De ce mi se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Vreau sa-mi spui si mie in ce a constat "impreuna "
ati vorbit, ati iesit la plimbare, v-ati spus necazurile, v-ati tinut de mana etc?
pai atunci ati stabilit o anumita conexiune bazata pe afinitati, interese, sentimente etc. cum s-a rupt acest "impreuna"? un conflict clar definit, alta pereche de ochi, ce a intervenit?
a fost ruptura definitiva cu vorbe dure cearta etc, a fost o ralceala treptata /?
cum poti sa juri apoi sa stabileti ca e mai important decat viata ta?
toata invalmaseala asta de contradictii tine de varsta : o sa te maturizezi.

| EllaZuz explică (pentru Ara997):

"Împreuna" adica am vorbit pe mesw, whapp (stam departe), la scoala stateam mereu impruna, uneori din gluma îmi mai dadea o palma la fu*d, dar dupa îi era prea teama sa nu afle prietenii si colegii asa ca ne-am despartit. Fara certuri, fara cuvinte dure, acum sunte BFF, dar stiu ca pentru el nu sunt doar atat

| EllaZuz explică (pentru Ara997):

Si cu el vorbesc mai mult decat vorbesc cu cea mai buna prietena a mea

3 răspunsuri:
| Lailaramses a răspuns:

Probabil atracția fizică, Idklaughing