| Werimar a întrebat:

Hey..am 18 ani si ca sa trec direct la subiect nu am avut nicio data o relatie. In momentul de fata sunt cam disperat, si nu pentru ca nu am prietena ci pentru ca nu stiu daca trebuie sa imi schimb comportamentul sau nu. Incercari de relatii am avut, insa toate au cam inceput si s-au terminat in acelasi mod. Long story short... fata ma place dar in final tot singur ajung si ele isi gasesc pe altcineva. De exemplu ultima intamplare, vad fata, facem cunostinta, imi da numarul ei, pare la randu ei chiar dornica sa ma cunoasca mai mult decat ca pe un simplu prieten, am vorbit sa ne vedem, ea si-a cerut scuze si a zis ca e ceva urgent... later that day se "combina" cu altcineva. Eu de felul meu sunt un tip de treaba si de multe ori cred ca asta e motivul principal pentru care nu imi gasesc o prietena. Nu ma intelegeti gresit, nu sunt genul care sa fie bagat in friendzone si sa puna femeia deasupra la orice..si sa accepte orice. Dar totusi nu inteleg, nu stiu daca mai are rost sa incerc sa imi fac o prietena sau efectiv sa las totul balta si sa nu ma mai intereseze, cu toate ca daca fac asta imi e teama ca o sa ajung altfel decat sunt acum, genul de tip misogin si care nu stie respecta o fata. Poate chiar asta trebuie..nu stiu. Help me daca aveti vreun sfat happy

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fi un pic mai detasat nici decum diseperat sub nici o forma.Inceearca si lasa sa vina ele la tine,~~Iar despre Comportamentul tau sincer nu prea am inteles sunt asa un pic greu de cap Dar Tu te cunosti cel mai bine.~~Ok ai 18 ani ei si ce? SCuza ma ca ti zic dar cred ca mai degraba te simti aiurea ca inca esti Virgin!? Crezi ca ai fi singurul sau ca vei murii asa? Nicidecum! Poate ar trebui sa ti schimbi un pic comportamentul si sa numai fi chiar asa Dragutz"Bine nu zic Sa devi Grosolan! Dar asa mai ..sa le ai pe amandoua sau din toate cate putin! Nu incerca sa fi mai Catolic Decat Papa! Fii un pic mai dur! Nu un Romantic de moda Veche cu o fata care ...nu i place asta. Fi pe placul celei langa care esti atunci cand esti incearca sa o cunosti mai bine sa stii ce tip de baiat i ar placea!, sa aive langa ea.Probabil de fiecare data ai dat gres doar din cauza ta. adica ai facut o greseala..ai gresti sigur undeva.Inceearca sa gasesti unde ai gresit de toate incercarile au dat Gres ok?
Si inca ceva Graba Strica Treaba ok?

2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Daca vrei o relatie adevarata, o fata care sa tina la tine cu adevarat, nu te schimba, sunt sigura ca va aparea in cele din urma.
Daca, in schimb, iti doresti o prietena doar asa... atunci schimba-ti atitudinea fata de ele, de exemplu: dupa ce le acorzi atentie, ignora-le, apoi acorda-le atentie iar. Asa obtii interesul lor, dar nu cred ca e suficient pentru o relatie de care sa fii incantat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timp ai nu este problema..Sunt oameni care se marita si la 30 si ceva de ani..Prietena..La ce iti trebuie daca nu ai intalnit inca persoana pe care sa o iubesti cu adevarat..Eu spun sa ai rabdare sa privesti inainte increzator pentru ca in acest drum al vietii niciodata nu sti cand se deschide o poarta..Lasa totul sa decurga cum trebuie sa decurga..Sigur vei intalni acea fata care o sa te placa pentru ceea ce esti tuwinking Deci rabdarea e cheia!