| Werimar a întrebat:

Hey..am 18 ani si ca sa trec direct la subiect nu am avut nicio data o relatie. In momentul de fata sunt cam disperat, si nu pentru ca nu am prietena ci pentru ca nu stiu daca trebuie sa imi schimb comportamentul sau nu. Incercari de relatii am avut, insa toate au cam inceput si s-au terminat in acelasi mod. Long story short... fata ma place dar in final tot singur ajung si ele isi gasesc pe altcineva. De exemplu ultima intamplare, vad fata, facem cunostinta, imi da numarul ei, pare la randu ei chiar dornica sa ma cunoasca mai mult decat ca pe un simplu prieten, am vorbit sa ne vedem, ea si-a cerut scuze si a zis ca e ceva urgent... later that day se "combina" cu altcineva. Eu de felul meu sunt un tip de treaba si de multe ori cred ca asta e motivul principal pentru care nu imi gasesc o prietena. Nu ma intelegeti gresit, nu sunt genul care sa fie bagat in friendzone si sa puna femeia deasupra la orice..si sa accepte orice. Dar totusi nu inteleg, nu stiu daca mai are rost sa incerc sa imi fac o prietena sau efectiv sa las totul balta si sa nu ma mai intereseze, cu toate ca daca fac asta imi e teama ca o sa ajung altfel decat sunt acum, genul de tip misogin si care nu stie respecta o fata. Poate chiar asta trebuie..nu stiu. Help me daca aveti vreun sfat.

Răspuns Câştigător
| alejandro123 a răspuns:

Bai baiatule asteapta ca fiecare isi gaseste o femeie pe masura lui, cand te astepti mai putin atunci o sa iti gasesti fata pe masura ta. Sanatate sa fie ca restul vine de la sine crede-ma.

2 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Eu zic sa nu te schimbiwinking fii tot asa...tu pana acum nu ai intalnit o fata pe gustul tau si te-ai dat la unele cu "fite", mai ai rabdare si nu te mai combina asa devreme big grin cand vezi o fata frumoasa si pe gustul tau atunci incearca sa vorbesti cu ea...eu iti urez multa bafta si cu rabdarea treci si mareawinking succes

| Youcandoit a răspuns:

Nu are rost sa te schimbi daca fata nu te place asa cum esti mai bine sa nu fi cu ea o sa vina o fata pentru tine, ai doar rabdarehappy