| Werimar a întrebat:

Hey..am 18 ani si ca sa trec direct la subiect nu am avut nicio data o relatie. In momentul de fata sunt cam disperat, si nu pentru ca nu am prietena ci pentru ca nu stiu daca trebuie sa imi schimb comportamentul sau nu. Incercari de relatii am avut, insa toate au cam inceput si s-au terminat in acelasi mod. Long story short... fata ma place dar in final tot singur ajung si ele isi gasesc pe altcineva. De exemplu ultima intamplare, vad fata, facem cunostinta, imi da numarul ei, pare la randu ei chiar dornica sa ma cunoasca mai mult decat ca pe un simplu prieten, am vorbit sa ne vedem, ea si-a cerut scuze si a zis ca e ceva urgent... later that day se "combina" cu altcineva. Eu de felul meu sunt un tip de treaba si de multe ori cred ca asta e motivul principal pentru care nu imi gasesc o prietena. Nu ma intelegeti gresit, nu sunt genul care sa fie bagat in friendzone si sa puna femeia deasupra la orice..si sa accepte orice. Dar totusi nu inteleg, nu stiu daca mai are rost sa incerc sa imi fac o prietena sau efectiv sa las totul balta si sa nu ma mai intereseze, cu toate ca daca fac asta imi e teama ca o sa ajung altfel decat sunt acum, genul de tip misogin si care nu stie respecta o fata. Poate chiar asta trebuie..nu stiu. Help me daca aveti vreun sfat happy

Răspuns Câştigător
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Offf cel mai bine ar fi sa o lasi asa pentru o vreme.fa-ti de lucru plimba-te.nu ai cautat in mediul care trebuie.mama mereu imi spunea sa nu ma grabesc ca apare si a fost a aparut. dupa cum esti tu nu vad de ce nu s-ar gasit cineva dragut si pentru tine.eu sunt de parere sa nu te agiti pentru ca mai rau faci.stii tu ca daca te grabesti mai rau iese

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu dispera! Toate la timpul lor!
Vezi dacă ajută:http://sfaturi.dring.ro/cum-sa-cuceresti-o-fata-433.html

| DraGfirE a răspuns:

Ai rabdare happy eu am 17 ani si aceeasi poveste dar la mine mai e si alta cunosc multe fete dar nimeni nu vrea.

| Liviu_2019 a răspuns:

Cei care ti-au dat sfaturi inainte au spus lucruri pertinente.
Ce doresc sa iti spun e ca in ziua de azi sunt baieti de 25 28 32 de ani care nu au avut nici o prietena niciodata. Si iti dai seama cum se simt aia gandeste-te. Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine si crede-ma ca stiu cum e.

| Euletitia a răspuns (pentru Liviu_2019):

Din ce oras esti, Liviu?

| Liviu_2019 a răspuns (pentru Euletitia):

Bucuresti!

| Liviu_2019 a răspuns (pentru Euletitia):

Tu de unde esti? D

| Euletitia a răspuns (pentru Liviu_2019):

Iasi

| Euletitia a răspuns:

Buna! Eu cred ca tu esti un tip minunat si nu merita sa devii misogin sau sa nu mai respecti femeile. Gandeste-te, ca toti suntem oameni si suntem egali, indiferent de sex. ce cred eu e ca nu ai intalnit inca persoana potrivita, dar ea va veni cand nici nu te astepti, cu siguranta. Nici eu pana la cei 19 ani ai mei nu am avut decat doua incercari nereusite de relatii. Din ce oras esti?

| Werimar explică (pentru Euletitia):

Bucuresti

| Werimar explică (pentru Euletitia):

Tocmai asta nu inteleg...ca dureaza ceva timp pana gasesc o fata care sa imi placa si sa avem ceva chestii in comun, nu sunt genul de baiat care merge dupa orice fel de fata..ma intereseaza mai mult personalitatea persoanei respective..acum nu pot fii ipocrit sa zic ca aspectul nu conteaza, dar nicidecum precum personalitatea happy. SI nu stiu cum fac si cum de le aleg..de mereu e acelasi rezultat.

Răspuns utilizator avertizat
| irocku a răspuns:

Ooo... da. nu trebuie sa te schimbi in niciun fel. deloc. asta e cel mai important. daca toate incercarile tale au fost asa inseamna ca iti alegi prietenele cu o personalitate total diferita de a ta. incearca sa te integrezi intr-un grup in care toti sunt asa "de treaba" ca tine. apoi iti va fi mult mai usor. nu incerca sa pari ce nu esti. fetele isi dau seama de asta din primele minute de conversatie. in concluzie fi tu insuti si nu te integra printre badarani. sper ca te-am ajutat. asta a fost un sfat din partea unei fete. funda

| Itstimetosayhello a răspuns:

Nici eu nu am avut vreo relatie pana acum! tocmai pentru faptul ca nu am cunoscut un baiat care sa stie sa respecte...am 16 ani! sau am cunoscut, dar erau urati aceea!
eu zic sa iti faci prietena, sa incerci asta, pentru ca baietii au ceva in instinct, prin care ei fac primul pas, nu fata(asa mi-a zis taica-meu si nu doar...deci cel putin asa era pe vremea alor mei).Si ma gandesc
sau poate esti prea disperat si mai si arati asta,nu are cum sa nu isi dea seama o fata ca esti disperat daca stai,stiu si eu, sa o privesti prea mult sau alte chestii. daca esti asa, eu te sfatuisc sa incerci sa te mai abtii cand esti pe langa fete! ca fetelor nu le plac disperatii! sau cel putin celor care sunt cuminti!
dar daca fetele iti fac chestii de genul, inseamna ca sunt de proasta calitate!
in niciun caz, sa nu te gandesti niciodata ca nu trebuie sa repecti o fata si sa faci pe nebunul, asta enerveaza ingrozitor! in special prima chestie! una mai deschisa la minte o sa vrea sa stea cu tine cat mai mult inainte de-a incepe o relatie tocmai pentru a-si da seama cum esti!

| kyjonopsy a răspuns:

Fii tu insuti si ai sa vezi ca acolo undeva este si jumatatea ta(a rimat ).

| iavnroxana1997 a răspuns:

Pai...ar trebui sa ramai tot de treaba dar daca nu merge nu pune sufletwinking pana la urma ai o viata in fata nu s-au terminat fetele! Si o sa gasesti una care te merita pentru ceea ce esti :*!