| Werimar a întrebat:

Hey..am 18 ani si ca sa trec direct la subiect nu am avut nicio data o relatie. In momentul de fata sunt cam disperat, si nu pentru ca nu am prietena ci pentru ca nu stiu daca trebuie sa imi schimb comportamentul sau nu. Incercari de relatii am avut, insa toate au cam inceput si s-au terminat in acelasi mod. Long story short... fata ma place dar in final tot singur ajung si ele isi gasesc pe altcineva. De exemplu ultima intamplare, vad fata, facem cunostinta, imi da numarul ei, pare la randu ei chiar dornica sa ma cunoasca mai mult decat ca pe un simplu prieten, am vorbit sa ne vedem, ea si-a cerut scuze si a zis ca e ceva urgent... later that day se "combina" cu altcineva. Eu de felul meu sunt un tip de treaba si de multe ori cred ca asta e motivul principal pentru care nu imi gasesc o prietena. Nu ma intelegeti gresit, nu sunt genul care sa fie bagat in friendzone si sa puna femeia deasupra la orice..si sa accepte orice. Dar totusi nu inteleg, nu stiu daca mai are rost sa incerc sa imi fac o prietena sau efectiv sa las totul balta si sa nu ma mai intereseze, cu toate ca daca fac asta imi e teama ca o sa ajung altfel decat sunt acum, genul de tip misogin si care nu stie respecta o fata. Poate chiar asta trebuie..nu stiu. Help me daca aveti vreun sfat

Răspuns Câştigător
| Ezyo a răspuns:

Esti un tip de treaba si vrei sa te schimbi (?)...interesant.Deci de aici pornesc problemele tale,nu esti sigur pe tine.
O fata serioasa te apreciaza asa cum esti,si e evident ca vrea o relatie serioasa cu tine,iar una care asteapta sa te schimbi din bine in rau,de la asta n-ai ce astepta.
Exista o perioada in viata fiecarui om cand dispare comunicarea incet-incet,apoi interesul,poate si respectul,de obicei din partea unuia, dragostea devine monotona,un fel de obisnuinta.
Daca vrei sa pastrezi o relatia,trebuie sa depui eforturi deosebite pentru a o recuceri.
Evolutia depinde de foarte multe amanunte, si-ti trebuie multa diplomatie, inteligenta, viclenie, inspiratie, iubire si noroc ca sa poti reaprinde focul pasiunii. Bafta!

6 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Ai 18 ani si nu nu poti sa scrii corect?

| Gdeni a răspuns:

Pai...nu cred ca ti se pare solutia ideala, dar fa si u un pic pe indiferentul cu elewinking nu-i capat de lume daca inca nu tiai gasit o iubita, la toti ne vine randul mai devreme sau mai tarziu tongue sti cm se zice: cei al tau e pus deoparte :X

| GizazCraist a răspuns:

In primul rand nu te mai du la pitipoance
in al doilea rand aculta-te putin cand vorbesti cu o fata ca poate zici o prostie, stii tu, una cald si una rece

| Wolfyye a răspuns:

Uite,trebuie sa fii tu insuti, exista o fata acolo undeva si pentru tine, nu trebuie sa fii perfect pentru toate fetele, poate esti perfect pentru o anume fata.

| Florin_4402 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa fii tu insasti pentru ca daca o fata te place pentru cine esti e bine nu trebuie sa te placa pentru cine vrea ea sa devi... p.s : fetele din ziu de azi trebuie luat mai dur un pic cand iti fac ceva sau vb cu tine nu trebui sa pari un fraier...

| alice01alexandra01 a răspuns:

Pai pentru inceput bine te imprietenesti cu o fata ii dai numarul incepeti sa va distrati bine nu matur asa cine stie ce doar daca fetei ii plac baietii maturi daar daca nu distrativa stai vreo saptaama doua cu ea ca si prieteni si vezi cum stau lucrurile daca esti in stare sa iti dai seama ca te place invit-o la iarba verde in parca l restaurant nu stiu unde vrei sau vrea si va trebui sa iti faci curaj sa ii spui, si dupa trebuie sa zica si ea cv, iar daca nu merge asta inseamna ca nu ai noroc la fete