| love_7112 a întrebat:

Heybatting eyelashes

am facut acum4-5 saptamana sex neprotejat cu prietenul meuhappy(eram virgina)

dar faza e ca mie nu imi venise ciclu luna trecuta si de abia acum mi-a venitstraight face imi intarzie tot timpu`

o luna vine...doua nustraight face

si faza e ca el a zis ca nu si-a dat drumu` si partida a durat vreo 2 orestraight face

totusi nujh ce sa cred.ca am si problema asta cu ciclu`...am mai facut`o odata.acum de curand( cu o zi inainte de ciclu`) da` nu am apukat sa facem prea multhee hee adica am facut ff putin ca nu am fost singuri si se plictiseau ceilalti prieteni si ne-am opritstraight face

credeti ca daca imi tot intarzie ciclu` e vba de vreo sarcina ceva?straight face

Răspuns Câştigător
| Yng a răspuns:

Nu e vorba de o sarcina. daca ar fi vorba de o sarcina nu ti-ar fi venit deloc ciclu. este doar o dereglare hormonala care e normala dupa ce ti-ai inceput viata sexuala pana ti se obishnuieste corpul. dar ai mare grija cu sexul neprotejat chiar daca nu`si da drumul in tine lichidul pe care il scoate in timpul partidei de sex contine spermatozoizi si el. cel mai recomandabil este sa faci sex dupa ciclu atunci exista shanse minime sa ramai insarcinata chiar daca o faceti neprotejat.

7 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Din cate inteleg eu din intrebarea postata de tine tu ai problemele astea de cand te-ai inceput viata sexuala
vorba despre o sarcina nu cred ca e odata ce totusi ciclu te-a venit.
nu e in regula faptul ca ai un ciclu atat de neregulat sa stii ar trebui sa vizitezi un ginecolog

in privinta faptului ca voi tot faceti sex neprotejat nu e bine DELOC pentru ca 1.nu poti avea incredere ca el nu a mai avut relatii sexuale si sa iei vreo boala
2.mai bine previi o sarcina nedorita nu? chiar daca nu ejaculeaza in vagin sau deloc si primul lichid contine spermatozoizi.

take care happy

| xXCrystyanXx a răspuns:

Daca ati facut sex neprotejat ai toate sansele pentru o sarcina, chiar daca nu si-a dat drumu`, penisul secret un lichid care contine spermatozoizi.

| gokart a răspuns:

Ar trebui sa treci pe la un ginecolog.Nu esti insarcinata dar medicul iti va putea prescrie medicamente pentru reglarea menstruatiei.

| ZabaricitoviciBuăăă a răspuns:

Shyy eu am avut aceass problema

si inca o am stai lin ca nu e nikk

daca vr sa fi siguraa ia un test.winking

nu`ti face problemeee

| giaaniii a răspuns:

Stai putin,, dica am facut ff putin ca nu am fost singuri si se plictiseau ceilalti prieteni si ne-am oprit" voi ce fel de sex faceti? sfatul meu: viziteaza un ginecolog daca nu vrei fa un test de sarcina.

| Bibianca_6432 a răspuns:

Pai thinking cred ca nu... dar du-te la medic undeva sa te rezolve. apoi totul va fi OK happy nu`ti mai fa griji ca nu esti neaparath insarcinatha...cel mai bine este sa te duci la doctor.

| Felicia_4266 a răspuns:

Nu! totu-i bine la mine tot e aşa chiar dacă nu am avut relaţie sexuală înca e vorba de deyvoltare! rganismu dă de ştire că e gata de relaţie