| coco64 a întrebat:

Am fost sa fac ecografie sa vad daca as avea sarcina peste menstruatie. Faza e ca luna trecuta imi venise ciclu, dar acum nu, imi intarzie de 11 zile. Doctorita mi a zis ca as avea insuficienta de progesteron. Luna trecuta mi a iesit testul de sange pentru sarcina negativ. Doctorita mi a zis ca daca luna trecuta a iesit testul negativ e clar ca nu sunt insarcinata.Mi a facut ecografia si mi a zis zis ca e insuficineta de progesteron.Ma gandesc ca daca ramanem, acum eram in luna a 2 a si plus de asta se vedea la ecograf, nu? Plus ca as fi avut simptome. Doctorita nu mi a zis nimic de vreio sarcina.Se vedea la ecograf daca as fi fost?

4 răspunsuri:
| Ina93 a răspuns:

Da normal ca se vedea o sarcina la ecografie se vede din a 2 saptamani
daca nu esti sigura pe tine mai fa un text de sarcina sau daca nu du-te la alt ginecolog.

| RoxRoman a răspuns:

Nu-ti face griji. nu esti. in plus nu se poate ca menstruatia sa vina peste sarcina. asa am avut si o prietena care a zis de asta. da nu se poate! poate foarte foarte rar sa ai mici sangerari in timpul sarcinii, dar menstruatie nu. daca doctorita ta a zis ca nu e nimic ai incredere in ea. plus ca da se vede la ecograf in a 2a luna. testul de sarcina daca a iesit negativ adica ca nu ai fi insarcinata atunci nu e nici o problema. Relax! calmeaza-te:*

| coco64 explică (pentru RoxRoman):

Probabil par o tampita cu genul asta de intrebari.Sunt doar ingrijorata si paranoia, ha ha ha. Numai gandul ca as fi ramas ma ingrozeste!

| RoxRoman a răspuns (pentru coco64):

Ok inteleg asta nu trebuie sa sari cu caru. am inteles asta si ti-am zis parerea meahappy stiu cum e sa te gandesti la astahappy