| Pisicuțamiau21 a întrebat:

Hey! Am o întrebare, la ce vârstă este recomandat sa faci dragoste?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La varsta la care esti capabil/a sa iti asumi consecintele sexului

| Violleta2022 a răspuns:

Dragoste este recomandat (sa faci numai cu persoana iubita), dupa 18 ani, cand esti deja majora, adulta si capabila sa iei decizi si responsabilitati, crescand un copilas, daca apare din dragoste sau chiar neplanificat.

| LoveSleep a răspuns:

La varsta in care esti pregatita fizic, mental si intelectual.

Adica sa nu ai 11 ani, sa vrei sa faci sex, nu sa o faci pentru ca asa zice el si sa fii destul de informata sa stii ce consecinte are sexul si ce se întâmplă acolo.

Poti fi pregatita la 16 ani sau la 40, tu decizi.

| Cheo0S a răspuns:

Dupa ce intrebari pui.
Cat mai tarziu.

| gogugogugogu a răspuns:

Dupa ce iti vine menstruatia, e semnul organismului ca e pregatit pentru sex.

| ngllllll a răspuns:

Dupa 55 de ani

| DoarCineva7689 a răspuns:

La varsta la care iti vei putea da un raspuns la aceasta intrebare.

| PBFANMichaelScofield a răspuns:

Cel mai bine in jurul varstei de 16-18 ani, dar tu poti face cand simti nevoia, nu e o bariera sau ceva care sa iti interzica.
Fi sigur ca achizitionezi si prezervativ ca sa fi protejat.

| adcov a răspuns:

Când te saturi să te masturbează.

| Hyper20 a răspuns:

14 si la 15 ai voie sa cumperi durex