| Andrey_Razvy_1905 a întrebat:

Am intrebare, la cam ce varsta este bine
sa faci sex happy

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

"Binele" asta are foarte multe conotatii. Sexul este negresit bun, dar depinde si de consecintele pe care le atrage. Esti gata sa ti le asumi, esti pregatit pentru orice? Atunci este bine sa faci sex si varsta nu prea conteaza.
Ce zice Yoanna803 este valabil daca nu iei in seama problemele care pot sa apara, desi "greul" cade in carca femeii, nici barbatul nu-i ferit de orice consecinta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista un sablon, o varsta standard. Raspunsurile care se refera la o anumita varsta sunt pur si simplu teoretice fara nicio baza stiintifica concreta.Analizandu-le mai atent iti dai seama de falsitatea lor deoarece sunt in general sunt in contradictie cu realitatea actuala

| neutrino a răspuns:

La "parsta" cand incepi sa faci part.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fata e bine atunci când este dezvoltata atât fizic cat si mental si când se simte ea pregătită, adică după vârstă de 18 ani.

Ca baiat e diferit. E normal si după 16 ani.

Nu uita de protecție!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti convinsa de veridicitatea celor afirmate? Imi divulgi sursa informatiilor tale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu e ca sunt convinsa, dar așa ar fi normal.

Ce ar fi ca orice fata de 12 ani sa facă sex? Ca doar nu e dovedit științific ca trebuie sa o faci după 18!

Si nu, nu vreau sa ti divulg sursa informațiilor mele.

Nu vad de ce tot ma întrebi acest lucru. La s-o frate așa! Nu îți convin răspunsurile mele, lăsa le acolo, nu le da importanta.

Nu mai căuta sa il contrazici.

Da ti răspunsul tau si gata!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cei care apeleaza la ajutorul nostru spera sa primeasca raspunsuri corecte, concrete si clare, la subiect. Nu ne este permis sa dam raspunsuri care sa-i induca in eroare si in loc sa-i lamurim prin raspunsurile noastre mai mult sa-i zapacim. Am dat eu vreo cifra? asa cum faci tu? Esti experta si iti poti asuma corectitudinea cifrelor sau a varstelor vehiculate de tine? Cand faci o afirmatie esti obligata sa prezinti sursa de informare, macar atat ar trebui sa stii sa intelegi, bineinteles daca nu cer prea mult. Ti-am reamintit pentru ca altfel il poti informa GRESIT iar ulterior sa te scuzi sau si mai grav sa te faci ca ploua.Acesta este singurul motiv. Iar faptul ca te atentionez si corectez in nici un caz nu o fac ca sa te contrazic. Poate vei reusi sa pricepi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Stai linsitit, pricep.

As avea si eu de comentat asupra unui lucru dat prin răspunsurile tale!
Dar vorba aia, daca nu ai ceva frumos de zis, mai bine nu mai zi.
Si te rog frumos sa nu insiști asupra acestui lucru sau asupra acestei teme pentru ca nu își are rost.

Nu sunt experta si sunt sigura ca niciodată nu voi fi in acest domeniu.
Dar pe acest site, macar atât pot sa fac, sa îmi dau cu părerea, chiar daca unora nu le convine răspunsul meu. Aceasta este părerea mea, ce sa fac?

Acum, din punctul tau de vedere, fara teorie științifică si etc, care ar fi o vârstă adecvata pentru începerea vieții sexuala?
Oricât de incorect ar fi răspunsul meu, nu cred ca e normal ca cineva sa si înceapă viață sexuala la 12-16 ani thinking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare este stapan pe propria fiinta.Fiecare are dreptul sa si organizeze viata asa cum crede de cuviinta chiar daca este gresita din punctul nostru de vedere adica al majoritatii. Nu incurajez obligativitatea respectarii credintei generale. In consecinta fiecare are dreptul sa aleaga fara a tine seama de parerea generala Ma ghidez dupa dictonul

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Este interzis sa interzici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi!

| Țoglă a răspuns:

17/18 ani

Răspuns utilizator avertizat
| Burlacu006 a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa iti incepi viata sexuala pe la 16-17 ani.

| jojo92 a răspuns:

Cand incepi sa te gendesti foarte des s nu mai dormi noptile si te masturbezi des, este cel mai vizibil semn ca trebuie sa devii barbat

| Pisy_Anda_1993 a răspuns:

Ca baiat nu stiu, dar ca fata dupa 18, clar.