| truecolor12 a întrebat:

Hey am o nedumerire.Recent am fost intr-o excursie si am profitat de moment pentru a-i zice unui coleg de clasa ca il plac.Sunt in clasa 12 si nu e nimic copilaresc il plac cam de un an asa ca mi-am facut curaj si i-am zis cand eram doar noi 2.Problema e ca desi prin gesturile lui de multe ori mi-a dat de banuit ca ma place acum mi-a zis sa fim prieteni in continuare.Eu nu cred ca el nu ma place pentru ca in tottimpul cat am vorbit ma tinea in brate si apoi eu l-am intrebat daca vrea sa ma pupe, nu i-am zis cum sau unde si el m-a sarutat iar la un moment dat dupa ce ma sarutat ma pupat pe frunte.Iar acum sr comporta ca si cum nu a fost nimic.Eu ce sa mai cred?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baietii,unii dintre ei,se trezesc mai greu ca le place o fata.
Sunteti in an terminal la liceu si daca e si unul dintre cei care au o tinta si un scop precis,prioritate in viata lui are acum bac-ul si facultatea si probabil,prefera sa nu inceapa ceva ce l-ar tulbura sau l-ar impiedica sa-si atinga scopurile.
Foarte posibil sa te placa,dar pentru el e mai important viitorul lui profesional,decat povestea dintre voi,de asta ti-a propus sa nu depasiti stadiul de prieteni.
Prin comportamentul si disponibilitatea ta l-ai facut sa inteleaga acceptul tau si acum e linistit, stie ca ati putea fi impreuna daca ar vrea.
Numai ca nu doreste asta, prioritar pentru el e urmatorul pas in viata, nu dragostea ta.
Cauta sa ii urmezi exemplul si nu lua faptul ca pe o respingere, cand poate fi doar o amanare.
Pentru ca nu se stie niciodata ce va aduce viitorul.

| neutrino a răspuns:

Sau nu crede intr-o eventuala relatie cu tine, sau inca nu este capabil de asa ceva, dar sigur este usor dus cu pluta. Hai sa fim sinceri: la varsta aceasta niciun baiat normal nu te-ar fi iertat! Si proaspat coapta! Si sa mai fiti si in excursie!

| Oana92 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa il intrebi de ce se comporta asa!

| stark47 a răspuns:

Daca tu crezi ca te place(din ce mi-ai spus si eu cred la fel), atunci macar incearca sa descoperi de ce nu puteti fi impreuna.cred ca iti datoreza o explicatie din moment ce tu ai avut curajul sa te confesezi.
poate ca a incercat de asemenea doar sa se distreze putin cat timp a ramas singur acolo cu tine.insa nu cred ca e cazul.cred ca trebuie sa-l intrebi care-i marea problema din moment ce te-a sarutat si apoi te-a refuzat

| NoNameexd a răspuns:

Nu este cu adevarat interesat. Daca te place cu adevarat,lucrurile astea s-ar fi intamplat si in prezent. Nu sta dupa el,lasa-l pe el sa te caute,daca cedezi, o sa creada ca nu mai poti de el,si o sa te bage-n seama nu mai cand o sa aiba el chef. Daca vezi ca e ignorant,fii si tu la fel, si oricum, nu ai nimic de pierdut, baieti sunt destui, nu s-a oprit lumea la unul.Bafta!

| agachevasea001 a răspuns:

El e indiferent

| agachevasea001 a răspuns:

Insuportabil asa ceva, papucii si altceva nimic