| anonim_4396 a întrebat:

Hey :*.
Am o problema...
Acum de vreo 2 luni vorbesc cu un baiat pe telefon si pe messs
Urmeaza sa ne cunoastem de pasti
Si apoi sa speram ca si in vacanta mare
M-a intrebat daca nu vreau sa imi pierd vir****tatea cu el
Si nu stiu ce sa fac
Bine inteles ca nu acum doar in vacanta cu toate ca nu il cunosc tin foarte mult la el
Cel mai tare imi este frica sa nu raman gravida.
M-am documentat.am citit si diferite intrebari / raspunsuri pe TPU dar totusi imi este frica
Stiu ca suna prostesc dar vreau raspunsurile voastre si pareri
Nu ma luati la batjocura daca nu va convine nu radeti sunt si alte intreabri
Cred ca cu toti treceti sau ati trecut prin aceste momente din viata astept raspunsurile voastre
Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| andryandreea a răspuns:

Asa este,si eu am trecut exact prin ceea ce treci tu acum si la mine a fost totul perfect,insa trebuie sa stii inainte de a te gandii la partea sexuala ce-i poate capul baiatului si ceea ce vrea cu adevarat de la tine(sa nu cumva sa-si doreasca doar virginitatea ta si mai apoi sa-ti zica un mare PA)
Mai intai trebuie sa va intalniti pentru ca se poate ascunde oricine in spatele pc-ului sau la telefon si se pot spune multe neadevaruri, sa va intelegeti si sa comunicati, iar daca simti ca merita.atunci poti s-o faci(doar protejat).

| xoxodragutza a răspuns (pentru andryandreea):

big grin Mda multumesc pentru raspuns m-am ganid si eu mult timp la asta si cred ca ai dreptate intai trebuie sa ne cunoastem si apoi daca ne intelegem putem sa trecem si la partea sexuala

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna, baiatul vrea doar de la tine Pzda.Nu accepta, nu fi prostuta, fi tare si nu fi o usuratica! Majoritatea baietilor asta fac, pun in aplicare aceasta tactica.sa-ti dea de inteles ca te iubesc, dar stim bine ce vor ei...Pzda.Virginitatea o ai o singura data in viata, si nu eu da cui n-o merita! Cu asta trebuie sa te mandresti! Alegerea este una grea, cand vei fi pregatita, nu confuza, si nu cu orice derbedeu.Ti-a spus-o pe fata ca vrea, daca te iubea nu iti cerea asta, si nu intr-un timp atat de scurt, si mai ales... direct.Ai grija, si evita orice baiat de genul.Pana nu iti demonstreaza ca te iubeste si ca tine la tine, nu accepta! Si by the way.(apropo) cine te iubeste, te va astepta daca nu vei fi pregatita. Pupici.

| zayidee a răspuns:

Api tu fata, gandeste-te putin, cat poate fi el de serios daca nici nu te-a vazut si el deja se gandeste la asta. Din respect pentru tine, iti spunea asta dupa ce va cunosteati, si asta destul de bine. Eu te sfatuiesc sa ai grija cea care va avea de suferit vei fi tu.

| Gabriella_1938 a răspuns:

Trebuie mai intai sa il cunosti foarte bine inainte de a face asa ceva cu el. poate si-a dat seama ca il iubesti si ca probabil ai face si lucrul asta pentru el. eu cred ca incearca sa profite dar u crezi ce vrei. asta e parerea mea