| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare destul de ciudata si sper sa ma puteti ajuta.Am 23 de ani iar acum vreo 5 zile am facut un chiuretaj, doctorul mi-a interzis contactul sexual, dar eu si prietenul meu am incercat sexul oral, eu prima facandu-i lui apoi el mie, ce vroiam sa va intreb este daca exista posibilitatea sa raman insarcinata daca el a terminat iar apoi cand ne-am sarutat sa fii ajuns spermatozoizi la el in gura de la mine si cand mi-a facut sex oral sa imi fii intrat in vagin desi nu a ajuns cu limba in vagin si nici cu degetul, stiu ca suna prostesc si o sa radeti de mine dar imi este frica deoarece doctorul a spus ca dupa chiuretaj poti sa ramai foarte usor gravida.
Va multumesc, sper sa nu o luati ca pe o gluma,
ma gandeam sa iau pastila de a doua zi pentru orice siguranta dar din ce am citit antibioticul ii diminueaza sau chiar anuleaza efectul, si eu fac tratament dat de doctor cu antibiotic si alte medicamente si imi este frica sa nu aiba alte reactii nedorite, iar un test de sarcina este prea devreme sa fac.va multumesc

3 răspunsuri:
| misiik a răspuns:

Intodeauna e foarte bine sa respecti sfaturile medicilor, important este sa stii inainte ce te asteapta, dacat dupa.Viata este frumoasa si merita sa te bucuri.

| bnj a răspuns:

Dupa chiuretaj, este aproape imposibil sa ramai insarcinata imediat. De fapt, nu stiu daca ai fost informata, dar zona chiuretata nu va mai putea primi ovul fecundat, deoarece va avea leziuni ce se vor cicatriza. Nu este cazul sa iei pastila de a doua zi, si nici nu este recomandata in timpul unui tratament cu antibiotice. Consulta si povesteste-i doctorului care a facut operatia despre problema asta. Stai linistita, a auzit tot ce se putea auzi in legatura cu experientele sexuale, nu ai cum sa il suprinzi sau sa te judece

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Macar din putin bun simt si protectie ar fi trebuit sa nu-l lasi pe el sa-ti faca ceva. Sper sa nu te superi, dar asa este! Cauta sa te abtii si stai potolita. Chiuretajul nu este floare la ureche ci o " ditamai " operatia! In tot cazul ar trebui sa faci si un control inainte de a relua " sportul " Acum ai scapat!