| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am o problemasad...
acum un an am intalnit un baiat, m-am indragostit de el de la prima intalnire, ne intelegeam binisor, am fost impreuna pana acun o luna(ne'am despartit pentru ca m-a inselat)... dupa ce ne-am despartit eu am suferit mult am plans, am stat inchisa in camera, etc. apoi m-am combinat cu un baiat foarte dragut. acum cateva zile m-a sunat fostul' si mi-a zis sa ramanem prieteni, si eu am acceptat(normal).
am iesit cu fostul' la un suc, ne-a plimbat, am vorbit, apoi -a dus fostul acasa.
am vorbit cu el la telefon pana a ajuns acasa(el e cam fricos si ii e urat), cand a ajuns am vorbit prin mesaje. imi zicea caii pare rau de ceea ce mi-a facut, ca ii pare rau, etc. eu ma simteam naspa ca nu puteam sa-i zic nimic sa-l contrazic. am vorbit asa cateva minute, incepeam sa ma indragostesc din nou de el. i-am zis ca imi pare rau ca nu mai suntem impreuna. si lui ii parea, nu puteam face nimic.
eu pe baiatul cu care sunt impreuna nu-l iubesc, tin la el ca la un frate, nimic mai mult. problema e ca el ma iubeste, se vede asta prin tot ce face si spune.
acum eu vreau sa ma despart de el si sa ma impac cu fostul, pentru ca pe el il iubesc dar nu stiu cum sa o fac fara sa-l ranesc. adica stiu ca o sa ma urasca pentru asta dar nu am ce sa fac. nu pot sa-i fac sperante degeaba.

ma ajutati va rog,? sa ma despart de el? sa ma impac cu fostul'? chiar nu stiu ce sa fac.

dau funda pentru raspunsul care ma ajuta cel mai mult:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îmi pare foarte, foarte rău.Rupe orice legătură cu el, neapărat.Ia o pauză pentru că ai nevoie.Nu te pune cu nimeni o perioadă şi analizează lucrurile.Nu fi supărată şi nu te amăgi.Acum te-ai convins că nu te merită.
Sunt sigură că la un moment dat vei întâlni o persoană care să te respecte, să te iubească şi pe care să-l iubeşti!
Ai grijă de tine şi oricând ai nevoie de un sfat, o vorbă bună, nu ezita să mă contactezi!
O zi plăcută.

12 răspunsuri:
| secretword a răspuns:

Nu trebuia sa-i faci sperante pana acum actualului prieten, asa vei pati si tu cum ii faci lui. fostul tau daca te-a insealat o data o va face si a doua oara cred eu. (dar nu sunt toti la felwinking ) Gandeste-te bine daca se merita sa renunti la actualul pentru fostul :S dar un lucru este adevarat "unde dragoste nu e, atunci nimic nu e" laughing deci daca va iubiti impacativa si fa cumva sa nu ranesti pe actualul iubit happy bafta

Răspuns utilizator avertizat
| diia29 a răspuns (pentru secretword):

Nu m'ar insela din nou... de fapt. eu nu m-am implicat in relatie cum trebuia. nu stiam ce a fac. nu vorbeam cu el, nu stiam cum sa fac sa fie mai bine, si stiu ca ii pare rau de ceea ce a facut. il cunosc, si stiu ca nu m'ar insela din nou... cu cel cu care sunt impreuna ma cert in fiecare seara fara motivstraight face, si acum ma cert cu el.

| diia29 a răspuns (pentru StefaniaStefaniaj):

Pfff... nu stiu ce sa zic. vreau sa fiu impreuna cu fostul', si el vrea. eu as vrea sa inceram. nu as avea nimic de pierdut, nu? cu cel care sunt impreuna ma cert si acum. m-am certat cu el pentru un motiv idiot. pentru ca m-am simtit rau si nu am vrut sa ies.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Înţeleaptă decizie!
Da,dacă nu ţii la actualul ca la un iubit, nu are rost. Spune-i adevărul(insist pe adevăr pentru că e cel mai bine.).
Fă ce simţi. Dacă îl iubeşti pe fostul, acceptă-i scuzele şi mai încercaţi.Dar dacă repetă din nou greşeala pe care a făcut-o, nu fă prostia să-l ierţi din nou.
Ştii cum se spune: ''Ce s-a întamplat o dată, e posibil să nu se mai repete, dar ce s-a întamplat de 2 ori, cu siguranţă se va întampla şi a 3-a oară!''

Succes!

| mariana25 a răspuns:

Stii cum zic din vremi trecute e mai placut sa fii iubita decit sa iubesti dar in raspuns nu primesti nimic! Tiar sfatui sa nu faci prostia ca sa te reintorci la fostul tau, el daca te-a inselat odata ii va fi usor sa te insele inca odata(stiind ca tu el vei ierta cu orice pret).El stie bine ca tu il iubesti enorm de mult, el pur si simplu joaca cu sentimentele tale! asta ii adevarul.mai bine sa fii cu acel baiat care te iubeste cu adevarat si tine la tine si care niciodata nu te va trada! PS zici ca fostul tau prieten nu te va mai insela si ca nu stiai cum sa te comporti cu el, te duci in eroare de ce dar baiatul asta care te place te iubesti asa cum esti?

| secretword a răspuns (pentru diia29):

Atunci daca va certati nu are rost sa contiunati asa. Fa asa incat sa te simti bine si fericita :*

Răspuns utilizator avertizat
| diia29 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am despartit de el. m-am imapcat cu fostul' si m-a inselat iarsad

| diia29 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, mersi mult, am rupt legaturile cu el, dar in caz ca am nevoie de un sfat... ia id meu ca eu nu prea intru pe TPU: dyennwtza98

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru diia29):

Siguuur.
Te adaug imediat:*