| Ailăviugirl a întrebat:

Hey :* ...Am o problemă : Sincer as vrea sa trec peste supararile astea banale cu prietenul, e la distanta...mai are si treaba si se intampla destul de des sa nu imi raspunda la telefon, sa nu ma sune prea des si altele...dar si cand putem vb... facem asta ore in sir...radem..etc... ma simt putin prost ca nu prea are timp pt mine...dar cu toate astea nu vreau sa il pierd... sad... si am incercat sa imi ocup si eu timpul cu altceva dar tot acolo imi e gandul si nu stiu ce sa fac... voi ce parere aveti? Vi s-a intamplat? sad...ce ma sfatuiti sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte dificil sa intreti o relatie la distanta. Nu multi sunt cei care reusesc sa o duca pana la capat.
Dupa cum bine stii, e nevoie de incredere, respect, rabdare, comunicare, iubire (evident).
Chiar daca ai mai incercat si ai esuat din pacate, continua sa incerci si sa REUSESTI sa-ti ocupi timpul.
Stai la soare, iesi pe afara, plimba-te, da-te cu bicicleta, stai la calculator si da raspunsuri folositoare pentru TPU-isti laughing, orice contribuie la trecerea mai rapida a timpului laughing, ca sa zic asa.
Iar cand va veni momentul sa te sune, te vei bucura din plin de telefon si vei fi tare, tare fericita.
Poti sa-i spui ca ti-ai dori sa te sune mai des, iar daca poate, va tine cont de ce i-ai spus.
Spune-i mereu ce te nemultumeste si rezolvati-va impreuna problemutele.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este sanatos sa razi ori de cate ori ai aceasta ocazie, si este pacat sa pierzi astfel de oportunitate.

| Andrada0025 a răspuns (pentru neutrino):

Mereu aveti dumneavoastra cele mai apetisante condimente de adaugat! Bravo! Chiar imi place de dumneavoastra! big grin

| cristimihailov a răspuns:

Sa iti faci un prieten adevarat, nu unul virtual.

| Crash0 a răspuns:

Se intampla da, tuturor ni se intampla. daca ai incredere in el intelege-l si fa in asa fel incat chiar daca sunteti la distanta sa fiti in continuare apropiati. baftahappy

| Ailăviugirl explică:

Nu este un prieten virtual...il cunosc din clasa 1 ...si cine nu e in stare sa dea un sfat folositor, sa se abtina!