| zoryanna a întrebat:

Hey! am oscilat intre "Dragoste si sex" si "Adolescenti" dar m-am hotarat la categoria asta.
miau fost prescrise de catre o doctorita de lka planning sa iau harmonet (anticonceptionale- pilule combinate gen jasmine) din prima zi a menstruatie. Sunt in a 7-a zi si nu da semne de oprire si am inceput sa ma sperii... am citit prospectul de 6 ori si cred ca este de la spotting, si sunt curioasa cam cate zile poate tine acest "spotting".
Rog sa ma ajute cei care chiar ar putea asta.
fundita. mersi:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spotting inseamna aparitia de pete mici de sange pe chilot, dupa terminarea menstruatiei. Tu ai o menstra prelungita, dar deocamdata normala (pana la 10 zile). totusi ai puyea sa discuti din nou cu doctorita, mai ales ca ti-a prescris contraceptive cu doza mare de estrogen care au mai multe reactii adverse.