| simonnna a întrebat:

Hey! Am si eu nevoie de un sfat.O sa incerc sa va pov.pe scurt. Fac parte dintr-un proiect si acolo exista un tip(care mi-ar fi sef, desi toti suntem acolo sa invatam) pe care il plac destul de mult.Acum vreo luna am fost la munte,sa ne cunoastem cu totii mai bine si eu m-am imbatat foarte tare.L-am luat deoparte si am inceput sa-I vb aiurea,sa-l intr ce are cu mine si chestii din astea.El mi-a zis ca mai bine ma duc sa dorm,si ca vbim cand sunt lucida.A doua zi,evident m-am simtit super prost si am incercat sa-l evit.Dar la un moment dat a trebuit sa purtam o discutie,pentru ca facem parte din aceeasi echipa si era imposibil sa-l evit la nesfarsit.Mi-a zis ca si el s-a simtit prost a doua zi,ca e ciudat si ca trebuie sa-mi controlez impulsurile si sa evit sa mai beau intr-un cadru formal, cu oameni cu care lucrez pentru ca oamenii isi fac o impresie gresitasi nu e ok.Mi-a mai zis ca daca vroiam ceva, trebuia sa fiu mai discrete.Sau o chestie de genul…I am zis ca am fost obosita si ca a inteles gresit si nha…am trecut peste.De atunci a trecut vreo luna, timp in care am lucrat impreuna cu totii la proiect. Aseara am avut o petrecere de craciun in care am fost invitati cu totii.Tot weekend-ul am lucrat cu el,doar noi,am vbit, am glumit, ne-am ajutat unul pe altul sa iasa o treaba buna.La Petrecere m-am simtit f bine, am dansat toata seara si am incercat sa nu mai beau peste limita si sa-l si evit.Nu vreau sa creada ca sunt vreo disperata. Spre dimineata,patronul din club tot incerca sa-mi atraga atentia,mi-a adus bautura, apa, energizante.L-am refuzat total.Era si tipul de care v-am pov acolo, si mai ramasesem vreo 6 persoane.L-am tras spre mine si i-am zis patronului ca el e fratele meu si ca ma cearta, ca se supara daca ii accept invitatia.Moment in care el m-a tras spre mine si am inceput sa dansam fff apropiati si mi-a soptit ceva de genul ‘’da, cred ca asa danseaza fratii intre ei’’…si totul a devenit si mai apropiat si am inceput sa ne sarutam, sa ne imbratisam si parca nu ne mai pasa de nimeni din jur.La un moment dat a venit timpul sa si plecam pentru ca inchideau aia de acolo.Fiecare s-a dus la casa lui, iar eu acum ma gandesc cu groaza la momentul in care trebuie sa ne vedem iar pentru lucru.Deja i-am trimis o parte dintr-un task pe e-mail si mi-a rapsuns "chiar vroiam sa-ti multumesc pentru tot spriijnul si in special pentru zilele astea"De data asta la petrecere, el a fost cel care a baut peste masura.Nu stiu ce sa cred.ma place, sau nu? cum ar trebui sa procedez? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| hotdesire a răspuns:

Un barbat te va aborda el si va deschide discutia. Un baietel va sta ca mutu. Vrei un barbat sau un baietel? El ar trebui sa preia initiativa ca mascul. Cert e ca fara comunicare oricum nu va exista nimic decat maxim pasiune trecatoare...

8 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Asteapta vezi dacadeschide el subiectul daca nu, mai bine lasi lucrurile asa, oricum un lucru e clar va atrageti fiizc ff mult si pentru a recunoaste asta trebuie sa fiti usor ametiti.

| simonnna explică (pentru serendipity8300):

Oricum deja simt ca o sa fie o tensiune mare intre noi.A fost faza aia de la munte, in care desi nu se intamplase nimic ne-am simtit amandoi super prost.Iar acum, nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie urmatoarea intalnire face to face... cert e ca-l plac, si ma enerveaza asta.

| serendipity8300 a răspuns (pentru simonnna):

Cum am zis ai rabdare si vezi ce spune el. Daca a simtit nevoia sa-ti spuna la munte ce la deranjat probabil iti va explica si reavtia lui din seara respectiva.

| SmartLie a răspuns:

Eu cred ca te place daca nu a zis nimic atunci cand ai zis ca e fratele tau... si cand ati dansat si v-ati sarutat... cred ca sunteti indragostiti rolling on the floor

| simonnna explică (pentru SmartLie):

Pfff...ma simt tare ciudat.sunt confuza si ma duce si el destul de mult in eroare...

| hotdesire a răspuns:

In primul rand trebuie sa comunicati. Sa va spuneti ce simtiti. Poate e doar pasiune, poate e mai mult. Poate amandoi va doriti se, poate mai mult. Toate astea se rezolva comunicand.

| simonnna explică (pentru hotdesire):

Da.Doar ca asa cum zici tu comunicand e posibil sa pierd/stric totul.e un risc putin cam mare pe care nu mi-l pot asuma.iN seara asta ne vedem iar cu totii la karaoke.e prima oara cand ne vedem face2face dupa seara aia...

| hotdesire a răspuns (pentru simonnna):

Un barbat te va aborda el si va deschide discutia. Un baietel va sta ca mutu. Vrei un barbat sau un baietel? El ar trebui sa preia initiativa ca mascul. Cert e ca fara comunicare oricum nu va exista nimic decat maxim pasiune trecatoare...

| Vlad327 a răspuns:

Te place 100%.Sti cum se zice cine se aseamana se aduna(glumesc)adica cum sa bei peste masura mai mult va faceti de ras.Mai bine numai beti pentru binele vostru.Eu cred ca veti fi foarte fericiti!