| Annayra2001 a întrebat:

Hey. Am un prieten foarte bun,de care a inceput sa imi placa mult si nu stiu ce sa fac...El zice ca nu ii place de mine, dar eu nu il cred. tot incearca sa ma faca geloasa cu alte fete,si stie ca reuseste. noaptea il visez, ca ne sarutam si ca suntem impreuna..acum, intrebarea mea este : Ma place sau nu? Adica, faptul ca il visez impreuna cu mine, este un semn sau nu?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Faptul ca il visezi sunt propriile tale dorinte, reflectate de subconstient, in visele pe care le ai.
Si nu te sfatuiesc sa traiesti in vise, ci in realitate.
Ia gandeste-te putin.Cand o persoana ti-e total indiferenta,nici macar nu o vezi,poate sa stea si-n cap,nu?
Ca sa isi dea atata osteneala sa te faca geloasa,in mod sigur ceva simte pentru tine,dar nu vrea sa recunoasca,in speranta ca vei recunoaste tu prima.
Sentimentele adolescentine sunt un joc de orgolii, voi priviti iubirea ca pe un concurs in care pierde cel care vorbeste primul, dar o sa va maturizati, deocamdata e o joaca incitanta si plina de adrenalina.
Probabil, baiatul te place.

| AdyAdeluş a răspuns:

Haha. Visele sunt vise de noapte. Asta este ce ti-ai dori tu si momentan nu este realizabil. Daca zice ca nu te place, poate nu te place. Accepta asta!

Poate el nu crede ca alaturi de tine va putea avea un cuplu, pentru ca automat daca ar spune el ca si el te place, ori l-ai intreba tu daca vrea sa faca cuplu cu tine si ti-ar frange inima, ori te face sa astepti dupa asta mult si bine.

Cel mai bun lucru ar fi momentan sa ramaneti doar prieteni. Bafta!

| neutrino a răspuns:

Te place numai ca si prietena, in sensul de amica. In sensul de viitoare iubita, inca nu-l interesezi.

| Seepty a răspuns:

Daca tu il visezi asta nu inseamna ca si el te place dar ca sa poti sa iti da cu seama daca si el te place vorbeste mai mult cu el si pune-i intrebari iar daca se mai blocheaza si vezi ca raspunde mai greu inseamna ca si el te place dar nu stie cum sa-ti spuna.

FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele sunt manifestari ale subconstientului. In mintea ta a lasat o urma sau un impact puternic. Cu cat te macini mai mult cu atat o sa-l visezi mai des.
Daca zice ca nu, incearca sa treci peste si ia in calcul ca risti sa strici prietenia pentru o relatie ce nu stii daca va dura, sau cum se va termina.
Daca zice nu, nu forta!
Noroc bun.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''tot incearca sa ma faca geloasa cu alte fete, si stie ca reuseste''
Ce rost ar avea sa te faca geloasa daca nu te-ar placea? happy
Si-ar vedea doar de treaba lui in mod normal.
In schimb el o face inadins cu un scop.
Eu zic ca te place numai ca nici el nu prea stie ce vrea.
Fa un mic test.Fa-l si tu gelos cu alti baieti si vezi cum reactioneaza.
Daca o ia ''razna'' clar te place, daca nu... e mai bine sa ramaneti prieteniwinking