| abcdefg a întrebat:

Hey.Astazi am iesit afara in fata blocului baiatului pe care il plac.ma rog, prin zona pe acolo fix sa ma poata vedea oriunde s-ar uita.Eram cu mai multi prieteni, si el era singur si pur si simplu ne uitam unul la altul, chestia asta repetanduse pana a plecat in casa. Apoi toti au plecat si am mai ramas cu doua fete si un baiat.Atunci ne-am dus la el in fata blocului.si atunci cand am venit am vazut ca a iesit pe geam :d si se uita in jos la noi.Asta a mai facut-o de doua ori cand plecam si veneam eu (ma duceam si in alta parte laughing ) La un moment dat baiatul ala cu care eram a aflat ca-l plac pe Y.Si a inceput sa tot strige rolling eyes si l-a vazut pe balcon si l-a chemat afara. El a venit (dupa 10 minute) si eram acolo, desigur ca ne-am holbat 10 secunde unul la altul si apoi am zis 'buna'. Am facut cunostinta [am zambit intr-una si imi zambea (din cate am observat eu)] apoi ala cu care eram afara a inceput sa-i spuna ca-l plac ca nu stiu ce. m-a facut oarecum de ras.in fine. X nu zicea nimic, statea cu capul in pamant si se mai uita la mine. dupa faza asta stateam unul langa altul si cand ma ridicam (mi-a spus o fata cu care eram) ca se uita foarte insistent la mine.Ala cu care eram s-a dus cu Y la magazin si cand s-a intors mi-a zis baiatul ala ca cica Y a zis ca-s eu naiva straight face. Ma rog. vreau si eu o parere doua chiar mai multe despre ce sa fac in continuare si despre ce inseamna tot ce a facut pana acum. Dau fundita la raspunsurile mai "inteligente" laughing multumesc not worthy.

5 răspunsuri:
| UnCorazonLocoooo a răspuns:

E o situati foarte ciudata ...am avut si eu asemenea "tangente" cu un baiat, la mine s-a dovedit ca ma place ( avea EXACT acelasi comportament ca Y ). Poate si in cazul tau e la fel, eu te sfatuiesc sa nu faci nimic deosebit, comportate normal si vezi ce se va intampla.
Succes big grin

| RoxannaST a răspuns:

Chestia e sa nu te tii dupa el prea mult, sa nu fii stresanta, ca ii piere interesul. Poti sa-ti dai seama ce fel de persoana e: desi nu te cunoaste, s-a apucat el sa-si dea cu presupusu' si sa considere ca esti naiva. Nustiu daca merita efortul. Dar, cred ca ar trebui sa nu te mai duci pe acolo cel putin o perioada, lasa-l sa-i fie dor de tine, sa vrea sa te caute.
In concluzie: Fii nepasatoare si nu-i mai da atentie o perioada, daca te place (si din cate ai povestit, presupun ca te place cat de cat, dar e prea las si timid ca sa incerce sa te cunoasca, asa ca a ales sa-si dea cu presupusul.in fine), cum spuneam, daca te place, fii sigura ca te va cauta.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta :*

| lilstar a răspuns:

Trebuia sa se bage prietenul ala repede sa ii zica baiatului ca il placilaughing vezi incearca sa nu pari ff interesatabig grin ca si-ar putea pierde el interesulbig grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noob n-am inteles nimic esti ca noob sa stii bine respiratia