| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

Hey, azi voi vrea sa port o serioasa conversatie cu prietenul cu care am stat 4 luni de zilestraight face iar acum am facut o pauza vreau sa stiu si eu daca ma iubeste si daca vrea sa luptam in continuare pentru relatia noastra? e o greseala daca il voi intreba eu chestiile astea chiar vreau sa stiu macar sa stiu ce sa fac...cum sa o duc la bun sfarsit si cu aceasta discutie si totul sa ramana bine si frumos, daca ne despartim s`o facem cum se cuvine iar daca ramanem sa simt cu adevarat ca va fi bine si sa nu mai am nici`o teama?sad help n`am putut sa dorm toata noaptea din cauza framantarilor mele am vrut sa faca altceva sa ma iau cu altceva sa invat dar tot acolo ajungeam nu prea stiu ce sa fac si inca cevasad daca e sa ma despart de el crede`ti ca o sa-l pot uita repede daca da cum?sad

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Draga Georgiana,
de multe ori o pauza trebuie gandita pentru a fi o pauza.nu o chestie de pe o zi pe alta si apoi fiecare isi cauta pe altcineva de plictiseala sau de nervi...
discutiile CONSTRUCTIVE sunt intotdeauna binevenite.
dupa aceasta pauza exista posibilitatea sa nu afli daca te iubeste sau nu.
cel mai bine este sa il testezi din cand in cand... avand in vedere ca il sti nu de mult timp. oricum cunosti anumite chestii.
temerile se pot ivi de oriunde si in orice moment.totul depinde de unele perioade prin care treceti fiecare pe plan personal (familie, scoala si altele), dar se pot lamuri usor de la sine sau tot printr-o discutie CONSTRUCTIVA.
o discutie constructiva nu inseamna, scoateri de ochi, tiganeli, vorbit prin stanga si dreapta cu prietenii.ci fata in fata cu cartile pe masa. faptele exact asa cum sunt ele neinflorite si fara a dramatiza.
in rest mult succes in toate si noroc bun in viata!

| litlledolleioanna a răspuns:

Pai zici ca ai facut o pauza
daca te cauta in continuare inseamna ca are ceva si ca sa iti dai seama daca te iubeste sau nu nu-i neaprat sa faci o pauza poti descoperi asta prin mai multe feluri...