| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, cum reacționați atunci când ii propuneți iubitei voastre sa se mute împreună cu voi și ea va spune ca nu are de gând sa facă curat, sa gătească și sa spele fara un inel pe mana?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dar EU nu pot sa fac asta? eu nu cred ca o femeie trebuie sa imi fie roaba, consider ca in iubire stau ci cineva, pai din iubire nu te doresc ca roaba mea sa fii, desi nu o sa fie asa ceva vreodata

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu o va face nici cu inelul pe deget(pe mana se pune bratara, Verginico).

| dullcat a răspuns:

Prietenul tau cum a reactionat?

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru dullcat):

A retras propunerea pentru ca nu vrea însurătoare

| dullcat a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ce trist.Nici femeile nu vor sa fie dadace si menajere pentru parteneri.

| darrio2007 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ptiu, drace!

| LordCristobal a răspuns:

Imi caut alta iubita.
E un red flag din prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dau papucii

https://youtube.com/shorts/wpZqPh98QIs?feature=share

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Iubita sau menajera?
Și dacă ești căsătorită, tot nu este o obligație.
Într-o relație sunt 2 nu unu, ambii trebuie sa își spele hainele, sa facă curat, sa își calce hainele, etc, tine de ei ca și persoana.
Sa gătească, la fel, ambii.
Azi fac dau eu cu mopul, tu ștergi praful, etc.
Și oricum cam naiva iubita, în locul ei as prefera sa stau la casa mea, nu a lu' unu.

| KingOoO a răspuns:

Intr-adevar nu te casatoresti sa o faci sluga. Dar din moment ce devine gospodina casei are anumite responsabilitati, evident daca are timp.

Nici eu nu mi-as pune iubita (daca as avea) niciodata sa faca lucruri precum reparatii la masini, sa schimbe un bec, sa repare lucruri prin casa, sa care greutati, etc.

| dullcat a răspuns (pentru KingOoO):

Becul il schimbi o data pe an, in 3 minute. Masina de cate ori o repari? Gatitul se face zilnic, vasele trebuie spalate tot zilnic, rufele (alege ce trebuie spalat, sortat pe culori si materiale, pus la spalat, scos pentru uscat, impaturit si pus in dulap) si listele de cumparaturi, plus cumparaturile propriu zise trebuie macar de 2 ori pe saptamana, curatenia la fel, macar o data pe saptamana, etc. Daca stai sa faci un calcul realist, responsabilitatile ei consuma timp dublu pe parcursul unui an, fata de ale lui. Daca ambii au slujbe, cum e responsabilitatea ei sa isi injumatateasca timpul liber? Femeile se ocupau de casa atunci cand doar barbatul avea o slujba.In 2023, daca ambii lucreaza, ambii fac cele necesare intr-o locuinta, cu atat mai mult daca este si un copil in peisaj.