| pam_pam a întrebat:

Hey! Baieti, cum v-ati simti daca o fata pe care o considerati draguta si care spune ca va considera la fel, v-ar spune din 3 in 3 zile timp de 2 saptamani, poate chiar o luna, ca data viitoare cand va vede, va saluta, si eventual va duceti la un suc, si nu s-ar tine de cuvant niciodata? Si va spune ca face asta pentru ca nu are incredere in ea? Eu sunt fata aceea de care va spun. De fel nu sunt timida, ci sincera si directa, dar am tot amanat sa fac lucrul asta -pentur ca mi se parea ca nu arat bine in zilele acelea-, si acum ma simt prost pentru asta, si-i dau dreptate sa fie suparat, desi as vrea sa imi fi inteles motivele. Maine am planuit sa ma duc in complexul in care lucreaza el, la o cafenea, si eventual sa-l sun, sa vad daca vrea sa vina. Daca n-o sa vrea, sunt obisnuita sa stau din cand in cand singura la un suc, deci n-ar fi problema. Banuiesc ca daca ar veni, ar fi aiurea sa-l intreb daca inca e suparat, adica ar trebui sa nu-l fac sa isi aminteasca de asta, nu? Aseara l-am intrebat daca vrea sa ne intalnim azi si a spus 'Da, cred.' la care eu i-am zis sa asteptam atunci pana e sigur. Dupa care a zis ca sunt rea, si a ramas suparat. El lucreaza de la 10 la 3 iar eu azi m-am trezit la 4 si cu un apel pierdut de la el. Iar l-am dezamagit, dar asta pentru ca nu mi-a dat de inteles aseara ca ar mai vrea sa ne vedem. Ma intreb daca planul de mai sus va functiona. Daca nu, macar stiu ca am incercat, desi prea tarziu, nu? Nu cred in vorba aia 'niciodata nu e prea tarziu', dar nu e tarziu sa incep sa cred, nu? laughing Daca aveti timp, as vrea sa raspundeti la toate intrebarile, si sa va dati pareri.

PS: ma gandesc ca daca iar planific ceva cu el, si iar o sa bag scuze, involuntar, o sa fie mai aiurea. Mai bine pe neasteptat, cand crede c nu ma va mai vedea niciodata, decat ceva aranjat, nu? banuiesc. thinking

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

Nu mai face planuri, pur si simplu cand dai de el te bagi in vorba si din vorba in vorba ii zici "esti liber sa mergem undeva acum?"
si eu sunt la fel, mereu apar chestii de ultim moment si realizez ca trebuie sa anulez intalniri pe care de-abia le asteptam de zile intregi.
acum m-am invatat sa nu mai planific nimic, daca vreau sa ies cu cineva special il sun pe la 4-5 si il intreb daca are planuri pentru seara. asa am destul timp sa ma pregatesc (in 2 ore de obicei sunt gatabig grin) dar nu e destul de mult timp cat sa intervina cevatongue
in plus, din experienta am invatat ca e bine sa fiu tot timpul aranjata cand ies din casa ca de multe ori am avut ghinionul sa ma intalnesc intamplator cu vreun prieten dragut exact cand ieseam in trening nepieptanata sa platesc apa, sau mai stiu eu ce.
faptul ca simti ca nu arati prea bine este total subiectiv, ori arati mai rau ca de obicei pentru ca ti-ai pierdut increderea in tine si optimismul. chiar daca acum ti se pare ca arati cam posomorata, cand va veni timpul intalnirii o sa arati mai bine, petru ca vei si entuziasta si vei radia happy
sper ca am fost de ajutor ^^

9 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Eu un locul la baiatul asta.doar sa am o atractie anumita.sa simt ceva pentru tine daca nu te las balta de tot... faza este ca pune-te in locul lui... ti-e ti-ar conveni sa iti faca si tie ceva de genu...nu cred...la mine daca o fata din 2 intalniri nu ne intalnim deloc... o las balta.si in leagatuta cu planul tau...nu stiu...ar putea sa mearga...si daca accepta sa nu mai fie suparat pe tine...inseamna ca tine la tine si ca vrea ceva cu tine serios...mult succes

| cris82ro a răspuns:

Ai sa pierzi multe okazii prin comportamentul tau delasatorhappy

| FearNoEvil a răspuns:

M-as simti prost, dezamagit si probabil ca as renunta sa te mai caut. Asta nu inseamna ca nu m-as bucura daca m-ai cauta. big grin Asa ca ai grija ce faci.winking

| zuzumic a răspuns:

... Parerea mea sincera e ca ar trebui sa vbesti foarte deschis cu el... si sa nu il inviti la suc sau la cafea .mai degraba invita-l la o inghetzata si o puteti papa in parc tongue ...si sa vbiti si sa va desfasurati pana peste o saptamana...desi... eu nu sunt deaccord ca fata sa invite baiatu in oras

| SenZoru a răspuns:

Nu te supara... insa el e cam naiv fiindca iti permite sa0l joci pe degete. sa nu mi-o iei in nume de rau dar asa e. tu ar trebui sa il lasi in pace daca nu esti sigura fiindca altfel va faceti rau amandurora. cel putin asta este umila mea parere.

| sweety_1169 a răspuns:

Parca esti copia mealaughing si eu fac asa cand n am chef, dar totusi daca iti place cu adevarat de el ar trebui sa te straduiesti sa iesiti ce ai de pierdut? crezi ca el e perfect? toata lumea are zile proaste, planul tau cred ca ar putea functiona doar sa nu fie el prea suparat si sa-ti faca ce i-ai facut tu lui, totusi incercarea moarte n-are, papa

| Mitss a răspuns:

Chiar daca nu sunt baiat raspundlaughing.
Intradevar mai bine sa fi ceva de moment, neasteptat, decat sa spui ca vi si apoi nu.
Nu stiu...insa cred ca nu ar trebui sa il intrebi daca mai e suparat.
Si ar fi bine chiar maine sa te intalnesti cu el.
Sper sa iasa totul bine:*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai intalnit eu fete de astea... sfatul meu e sa lasi indiferenta/orgoliul ala la o parte pentru ca daca tu continui asa o sa ajungi sa nu ai pe nimeni langa tine sau in cel mai bun caz un tantalau de ala...lasi prea multe ocazii sa-ti scape...
P. S:ai grija sa nu ti-o intoarca, vei vedea ca e neplacutbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i asta sa planifici o surpriza daca as fi in locul lui singurul lucru cu care mas simti bine ar fi sa faci cu mine sex