| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey barbati casatoriti, am o dilema care ma apasa. imaginati-va ca sunteti indragostiti de amanta si o iubiti mai mult decat pe sotie si intr-o zi amanta decide sa se desparta de voi pentru totdeauna pentru ca si-a gasit pe altul. voi suferiti groaznic si trebuie sa ascundeti suferinta asta mare, cum procedati sa nu isi dea seama sotia?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Suferinta o ascunzi mai usor.
Faptul ca ai amanta e mai greu de ascuns. Trebuie sa-ti justifici plecarile, in fata sotiei.

10 răspunsuri:
| Roberrt21 a răspuns:

Logic ar fi sa nu existe această amantă.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Roberrt21):

Omul nu este proiectat sa fie monogam, casatoria suprima nevoia fundamentala a speciei noastre si anume cunoasterea si explorarea diversitatii, de aia exista amante si inselari si divort

| Roberrt21 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Si toate acestea ti se par normal într-o relație? Mai ales intr-o căsătorie. Suntem oameni, avem pofte, dar aceste pofta le putem pune în cui. Avem puterea si gândirea necesară sa facem acest lucru.

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa treacă peste și sa ascundă de soție acele sentimente fără sa își dea seama ca are o problema după despărțirea de amanta. Un bărbat puternic trece peste.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Roberrt21):

Daca societatea nu ar pune casatoria pe un piedestal oamenii ar fi mai fericit si nu ar mai exista divorturi si inselaciuni. nu mi se par normale dar sunt reactiile corpului la negarea nevoii fundamentale

| Ofiintă a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

In primul rând, căsătoria nu este o obligativitate. Prin urmare, ei se căsătoresc de bună voie și nu pentru că îi forțează cineva.
Este absurd să pretinzi că îti este milă pentru cineva care a decis pentru el.
Dacă nu vrei să te căsătorești, nu o face. Este mai bine atât pentru tine, cât și pentru persoana cu care te angajai să te casatoresti.
Căsătoria nu este pentru oricine. Si din acest motiv apar divorturi, respectiv si acte de infidelitate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este greu de imaginat.
Probabil asa o sa se apropie mai mult de sotie.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Dar el de ce nu diborteaza de sotie pentru iubirea lui amanta?

| DeyCj a răspuns:

Dacă ar fi(prin absurd) aşa ceva m-aş comporta normal ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat.

| LoveSleep a răspuns:

Ii spun ca mi-au murit părinții într-un accident.