| Ralucutza_Ralu_2000_Ajbm a întrebat:

Hey bună! Am o problema grava pentru mine, acum câteva zile a fost ziua lui bunica mea ea mi-a oferit o felie de tort, un pahar de suc și o ceașcă de cafea. După ce am plecat pur și simplu mi-a venit greață, aveam senzația de vomă și amețeli. Ce credeți ca am? Acum o luna am avut contrat sexual cu iubitul meu și mi-a venit... Pe data de 25 este posibil sa fiu gravidă?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a aplecat de la tort.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte posibil sa fii insarcinata.
Se mai intampla ca in prima luna de sarcina, sa ai un mic cilu, ce de nidatie a ovulului fecundat.
Fa un test de sarcina cu urina de dimineata si vei vedea realitatea.
Greturile si starile de voma pot fii si de la o infectie alimentara sau o fiere lenesa sau bolnava, care a refuzat sa proceseze ceva gras, gretos sau nu prea proaspat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat din cauza formei in care este prezentata intrebarea, dar mai ales din cauza ca NU sunt precizate informatiile strict necesare de a fi cunoscute, privind :
-- tipul ciclului menstrual, adica neregulat sau regulat
-- data la care a inceput ultima menstruatie.
-- data la care ar fi urmat sa inceapa menstruatia
-- data la care a fost intretinut actul sexual
-- daca sexul a fost protejat sau nu
-- daca a ajuns sperma in vagin
Doar daca sunt precizate si astfel cunoscute aceste informatii strict necesare, numai in acel caz poti spera sa primesti un raspuns, mai mult sau mai pitin corect. Sanatate!

| Ralucutza_Ralu_2000_Ajbm explică (pentru corbulalbrosu):

Regulat din 25 ma ținut doar 5 zile
Luna trecuta în 25 nu a fost protejat
Data cred ca a fost după o săptămână înainte de a veni menstruația
Asta dacă o ajuns nu stiu pentru ca nu am văzut ca era întuneric dar mi-a spus ca nu mia băgat

| Ralucutza_Ralu_2000_Ajbm explică (pentru corbulalbrosu):

A fost regulat eu asa cred
Pe 25 a fost luna trecuta
Luna trecuta cu o săptămână înainte de 25
Nu a fost protejat
Asta nu stiu dacă o ajuns sau nu în vagin pentru ca era întuneric

| DanielCD a răspuns (pentru Ralucutza_Ralu_2000_Ajbm):

Cum adica "nu am văzut ca era întuneric dar mi-a spus ca nu mia băgat"? nu stiai ca ti-a bagat-o? WOW

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu esti gravida.

| Hammurabi a răspuns:

Probabil salmonella de la tort.
Nu te-ai deranjat și la stomac?

| dd17 a răspuns:

Probabil nu ti a picat ceva bine si din cauza asta, dar pentru orice eventualitate fa un test de sarcina

| Ralucutza_Ralu_2000_Ajbm explică (pentru dd17):

Posibil și asta nu stiu ce sa zic dar mi-e frica