| Roxy_2383 a întrebat:

Hey.Buna.Am si eu o mica,, poveste" ca sa spun asa.Am avut un prieten, Alex, cu care m-am certat apoi la un chef a venit cu un alt prieten de al lui Cata, din cate intelesesem venise special sa ne impacam, dar se pare ca prietenul lui Cata ia luat-o inainte si in serara aeia m-am combinat cu cata dar la vreo 2 ore am aflat ca, Cata mai aire alte doua,, iubite" asa ca a hotarat sa ne despartim deoarece nu suportam ganul ca acesta ma inseala.Alex dupa ce a aflat in acea seara cele intamplate a venit al mine cerandu-mi sa ne impacam iar eu am acceptat, din pacate eu am plecat pentru vreo 2 saptamani in alta parte si nu m-am putut vedea cu Alex si am tot conversat cu Cata despre cele intamplate iar la vreo 3 zile dupa chef m-am vazut cu Cata in ideea de aramane prietenii deoarece avusese loc o cerat intre noi. Mie mi se pare ca atunci sa ajuns prea departe si practic l-am inselat pe Alex sarutandul pe Cata. M-am simtit frustrata asa ca i-am spus lui Alex despre ce se intamplase, nu suportam gandul ca il mint.Acum sunt prietena cu Alex dar cu Cata am rupt-o. Vrea sa ma impac cu Alex dar exista cateva lucruri intre noi:1)O fata Kati care spune ea ca,, il iubeste"insa eu nu cred asta pe ntru ca a spus asta dupa primul sarut avut cu el si daca era asa(sa-l iubeasca)il iubea de 2 ani cum am facut eu...nu spun ca il iubesc. dar am inceput de vreo 4 luni sa tin la el.
2. El spune ca nu mai are aceleasi sentimente pentru mine c inainte, adica u ca nu mai simte nimic pentru mine, dar nu mai e la fel ca inainte.
Imi puteti da sfaturi va rog?sad

Răspuns Câştigător
| OneLifeOneLove a răspuns:

Pai asa a zis si prietenul meu, ca nu ma mai iubeste, dar i'am spus sa'mi mai dea o sansa, sa'i arat ca il iubesc si poate ca o sa se schimbe si el, daca nu, ramanem amici.Si inca suntem impreuna.Propunei si tu asta lui Alex.
Mai incercati o data. Daca relatia nu mai este ca l inceput, va trebui sa te resemnezi.Cat despre fata asta Kati, cred ca conteaza cel mai putin. Daca el nu tine la ea, e Ok.kiss

2 răspunsuri:
| Blackwoman27 a răspuns:

E o poveste tare complicata, nu stiu daca mai poti face ceva dar e normal sa nu mai tina la tine la fel ca la inceput mai ales ca l-ai mintit totusi e bine ca i-ai zis pentru ca daca afla el singur era mai grav, mai bine mergi pe drumul tau sau incearca sa fii-ti iar prieteni daca vrea si el ofera-i afectiune arata-i ca inca mai tii la el incearca sa o depasesti pe Kati poate il multumesti si o sa va impacati, el trebuie sa vada ca inca tu tii la el si iti pare rau pentru cele facute.
Succes!
Pa, Pa!

| aurik a răspuns:

Renunta la amindoi