| tearprincess a întrebat:

Hey, buna aseara, am avut relatii cu iubitul meu si am folosit prezervativul, doar ca ala s-a spart si el si-a dat drumul in mine, am fost la baie dupa asta. Apropo, cu 3 zile in urma mi s-a terminat menstruatia, e posibil sa fiu insarcinta?
Imi doresc mult un copil dar vreau sa stiu sigur cate % din 100 e ca sunt insarcinata

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog de unde sa stim noi?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai un ciclu menstrual cu o durata medie, adica de circa 28 de zile, in situatia descrisa probabilitatea de a se forma o sarcina este de maxim 5-8%. Doar daca ai un ciclu NEREGULAT si de obicei foarte scurt de 22-24 de zile ar putea ca probabilitatea de sarcina sa creasca spre 25-30%. In cazul in care iti doresti un copil acesta ar putea fi procreat doar in urma unor acte sexuale intretinute in perioada cuprinsa intre zilele 25 martie -2 aprilie. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.

| Oana92 a răspuns:

Daca iti doresti mult un copil de ce ai incercat sa te protejezi?