| albnegru a întrebat:

acum o zi am facut sex cu iubita mea cu prezervativ si cand am terminat si am scos prezervativul sa vad daca e intact daca nu este spart am vazut ca are urme de sange pe exterior...nu era de la mine sangele deci era de la partenera..acuma ei trebuie sa ii vina menstruatia peste 2 zile si astazi i-a curs 2 picaturi de sange ea spune ca nu i s-a mai intamplat sa ii curga inainte de menstruatie si am citit ca asta ar fi un semn ca a ramas insarcinata (luna asta am facut-o foarte des dar am folosit mereu prezervativ si nu s-a spart niciunul ca le am verificat pe toate). acum suntem putini panicati si vreau sa stiu daca se poate sa ramana insarcinata sau de ce ii curge sange asa cate o picatura, doua?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

,,nu i s-a mai intamplat sa ii curga inainte de menstruatie si am citit ca asta ar fi un semn ca a ramas insarcinata'' Este absolut ERONATA si GRESITA informatia potrivit careia existenta unei sarcini ar fi indicata de o sangerare. laughing Chiar din contra, aparitia acelor cateva picaturi de sange este legata de iminenta incepere a viitoarea menstruatii. NU EXISTA absolut nici un simptom de sarcina in afara celei de neincepere a menstruatiei la data preconizata. Multa sanatate!

| albnegru explică (pentru corbulalbrosu):

Deci nu are nimic sigur? daca ii vine ciclul pot sa stau linistit? am mai auzit de la mamici ca le-a venit ciclul inca de 2-3 ori DUPA ce au facut testul de sarcina si a aratat ca sunt gravide....eu stiam ca daca esti gravida nu iti mai vine ciclul deloc

| sofisis a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Domnu' ginecolog....sangerarea de nidatie iti spune ceva? Nu? Nimic? Nasol.
Nu spun ca e cazul fetei dar cum poti afirma ca sarcina nu e niciodata insotita de sangerari?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru sofisis):

Sangerarea de nidatie, se produce extrem de rar si pentru cultura ta generala ''draga domnita inteligenta'' te instiintez ca respectivul proces de nidatie, se produce pana cel mai tarziu cu 4-5 zile inainte de data urmatoarei menstruatii. NICIODATA si IN NICI UN CAZ nu se poate produce cu 2 zile inainte de inceperea sangerarii menstruale. Probabil ca exprimarea nu a fost cea mai explicita sau adecvata, dar este cat se poate de CORECTA.

| sofisis a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dragul meu pseudo-ginecolog. uite ca la mine sangerarea de nidatie a aparut fix in ziua cand trebuia sa imi vina menstra. Pe bune. Eu ti-am zis ca tu vorbesti din carti si auzite, dar tu batman, batman.

| Emilian65 a răspuns:

I s-a dereglat aparitia menstruatiei, din cauza ca ati facut prea des sex. Dar, daca toate actele sexuale au fost protejate, este imposibil sa fie gravida.

| kandaraki a răspuns:

Faza e ca ea demult nu a avut contact sexual si tu i-ai traso bine in ultima vreme, de asta i s-a intamplat sa ii curga sange, nu e insarcinata, nu iti fa griji.
Eu la fel am patit cu prietena, ea nu avuse partener 1 an, s-a culcat cu mine si in 1 dimineata ne-am trezit cu pete de sange peste tot, iar peste 3 zile i-a venit menstruatia!

| cyupaku a răspuns:

I-ai tras-o cam mult in ultima vreme si i-a venit anticipat! se intampla ciocanarule

Răspuns utilizator avertizat