| noidoi24 a întrebat:

Hey buna!
luni se incepe scoala si iar am sa dau peste baiatul d care imi place as vrea sa vb cu el dar nu pot sa ma duc si sa vb cu el
il am ca prieteni pe facebook i-am dat like la niste poze dar el nu
cand ma vede se uita la mine si dupa aia lasa capu in jos
as vrea sa ii arat ca il plac dar nu sa ma duc sa vb cu el FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| xanderblackx a răspuns:

Din cate-mi dau seama sunteti adolescenti sau pre-adolescenti (daca pot spune asa). pai ma, in primul rand la voi problema este timiditatea si curajul. daca vrei sa-i atragi atentia, du-te la el si spune-i ca vrei sa vorbesti ceva cu el, dar dupa ore. spune-i unde te-ar putea gasi. du-te in locul acela si asteapta-l, daca vine e al tau, daca nu... asta este. mentionez ca, i timpul in care-i spui toate astea, nu-l lasa sa-ti zica un cuvant, spune-i asta si pleaca... dar fi hotarata cand ii spui. restul vine de la sine ai sa vezi. numai bine

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai cuminte, baiatul daca te-ar fi placut, iti arata acest lucru.

| kx123 a răspuns:

Sau daca aveti chiar si un prieten comun il poti pune pe acel prieten sa il intrebe daca ii place de tine. Cand il vezi sa ii zambesti, baietilor le place asta. Iar apoi daca ajungeti chiar si la un simplu "buna" poate lua inceput o poveste frumoasa.

| Nim3niAltul a răspuns:

Trimite-i un sms sau lasa-i un mesaj pe facebook sau mess, sa fie unul scurt si cuprinzator care sa cuprinda cuvinte frumoase care sa dea de inteles cat de mult il paci, succes:*

| FamousGirl4 a răspuns:

Incearca, sa te uiti insistent la el, zambeste-i, nu il lasa sa creada ca esti usuratica. Daca e popular si e din ala cu figuri in freza, ia-l greuu. Cand te saluta, nu-l saluta, sau saluta-l mai plictisita. Nu te agita in preajma lui, isi va da seama ca esti o disperata! Dar, pe bune, nu spune nimanui! Vei parea o nebuna, de curiozitate, de unde esti?big grin

| Mihaela_Monica_1995 a răspuns:

Hmm,incearca sa ii spui chestia asta pe facebook daca il ai la prieteni big grin