| andraandaa a întrebat:

imi place de un baiat de la scoala dar nu pot sa ii vorbesc nu pot cand ma vede ma priveste si dupa ce vede ca si eu il privesc isi lasa capu in jos cum pot sa ii arat ca il plac dar nu sa ma duc sa vb cu el altceva va rog FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| costellupusor a răspuns:

Interesanta situatie, sa shtii ca daca el te priveshte si cand il privesti tu se fereste sunt sanse ft mari sa te placa si el.Credema nu trebuie sa eziti sa ii spui ca il placei e ceva frumos, dar risti sa il pirzi.Gandestete cum ar fi sa afli mai apoi ca el te-a placut si tu pe el dar deja a trecut totul si nu mai poate fi nimic intre voi.Bine de fapt el ar trebui sa recunoasca dar poate e ceva mai timid.happysuccestongue

6 răspunsuri:
| eXpreSSss a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic... incearca cu mesaje/biletele ( ca pe vremuri)/ aflai adresa de fb si lasa-i acolo un mesaj cum ca ai vrea sa vb cu el sau stiu si eu, nu stiu. Dar cel mai bine e sa ii spui in fata, vorbind DIRECT cu el.

| andraandaa explică (pentru eXpreSSss):

Il am ca prieteni pe fb dar nu indraznesc sai vb ii mai mare ca mine cu 3 ani ce o sa zica daca ii sp ca il plac poate ma place si el dar am o prietena care a mai vb cu el si trebuia sai sp cv ei macar ca eu merg mereu cu ea si el trece pe langa noi ar fi observat ca sunt prietena cu ea si macar ei trebuia sai sp ca ma place

| unknownn a răspuns:

Deja stie ca il placi.
Altceva?!

| neutrino a răspuns:

Du-te direct la el si pupa-l!

| AdonnAdonnis a răspuns:

Stie ca il placi sau te pleace si el

| Kanabys007 a răspuns:

Daca nu te descurci cu vorbele fa-o in alt mod...de exemplu trimite-i sms anonim, pune o prietena de a ta sa vb cu el etc