| tHeAnGeLoFwOrLd a întrebat:

Hey! Cred ca e o intrebare cam penibila dar se pot face copii si fara relatii sexuale adica doar prin atingeri si saruturi?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin săruturi și mângâieri, nu.
Însă dacă stă la intrarea în vagin, fără penetrare și te stropește, poți rămâne însărcinată și virgină.
Mare grijă.
Pa, pa.

| IloveME a răspuns:

Nu!
Pentru a face un copil este nevoie de actul sexual!

| zuzu a răspuns:

Si dreptate love struck. E o intrebare penibila :*. Dar ca sa-ti raspund, nu. Nu se pot face! happy

| doc69 a răspuns:

Intr4ă-iun roman al lui Calinescu la un moment dat VERA eroina ii spune iubitului la ureche da stiu cum se fac copiii..ne sarutm mult....cand o sa citesti si o sa inveti la anatomie o sa intelegi ca perpetuarea speciei tine clar de contactul direct in care trebuie sa existe penetrare pentru a depune spermaotoizii ca sa poate fecunda ovulul..in rest fara aceasta actiune nu ai cum sa pui in contact spermatozoizii cu ovulul spre a fi fecundat

| Fatamuntilor a răspuns:

Cand piticul meu avea 3 ani jumate m-a intrebat cum se fac copii.Ma gandeam cum sa-i dau raspuns specific varstei lui... Apoi el zis,,, Pe hartie''Oricum tot tot de la gradinita a stiut ca pe copii nu-i aduce barza.
Si ca sa-ti raspund la intrebare.NU.
Pentru alte metode trebuie a mai cresti.

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Nu nu se pot face fara relatii sexualewinking
Sper ca te-am ajutat happy!

| Catalin970 a răspuns:

Nu,fara contact sexual nu se pot face copii.

| euuilem a răspuns:

Nu, lasa astea ca din cate imi dau seama nu esti la varsta in care poti face de astea...