| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare cind ai ciclu poti sa ai relatii sexuale.

15 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Hai daca luam in general se permite, dar partea particulara e mai importanta, asa ca evident ca nu e bine sa o faci in timpul ciclului, deoarece lichidul mentrual este un mediu extrem de favorabil pentru incubarea diferitori boli, bacterii, infectii. Plus la asta nu e igienic deloc, si neplacut pentru fete, creaza discomfort

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta de 2 ori...sau nu esti multumita de raspunsuri?thinking

| simoSTAR a răspuns:

... daca tot o faci, spala-te inainte...nu vreau sa intelegi gresit.ma refer ca daca te speli chiar inainte, nu o sa mai curga atat de mult big grin

| Cryssy a răspuns:

Mai...nu iti recomand...nu e prea frumos...de putut.se poate... dar nu cred ca ti-ar place...

| lola a răspuns:

Poti. Dar atunci esti mai predispusa la boli si la infectii decat intr-o zi "normala".

| r8driver a răspuns:

Nu mai rezisti deloc?

| alessyca a răspuns:

Da poti, dar nu ti se pare cam scarbos?

| Mihaic93 a răspuns:

Doamne, scarbos!

| daniela_1443 a răspuns:

Da poti avea dar este un pic naspa, daca nu-ti curge mult ar mai merge, dar totusi partenerul nu va putea sa te mai atinga jos iar tu nu te vei simti chiar bine, dar sa stii ca si dupa ciclu cel 5 zile poti face sex neprotejat fara probleme.

| danutzsan a răspuns:

Da, dar...nu este prea curatel, mai bine asteapta sa treaca si ...sa inceapa nebunia. Sexes pardon succes.

| b3bita a răspuns:

Ok... poti avea insa nu e prea indicat din punct de vedre al igienei... iar daca pui asemenea intrebari e cat se poate de clar ca nu esti pregatita pentru asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este voie dar iti inchipui ca este cel mai urat lucru sa sangerezi in timp ce o faci si mai ales ca ciclul are si un miros urat ...beacssssssssssssssssssssss scarbossssssss...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iepuroaicorolling on the floor...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rabda putin, ce Dumnezeu!

| crizantema_4289 a răspuns:

Da... numai ca va curge sange. Iar posibilitatea sa ramai insarcinata este nula. Bineinteles ca asta difera de la caz la caz, caci sunt fete care are pot avea sau au ovulatie si in timpul ciclului.Si daca esti la ciclu, nu inseamna ca esti protejata de boli si e mai bine sa fi precauta, in rest nu vad de ce nu ai putea avea relatii sexuale.