| Angel999999 a întrebat:

Hey. Cum pot împiedica o ejaculare care sosește prea din timp? Mai exact, una precoce. Si cum pot prelungi actul sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul primelor raporturi sexuale propriu zise din cauza excitatiei mult prea intense nici un tanar nu reuseste sa-si coordoneze sau controleze ejacularea care se va produce intotdeauna impotriva oricaror eforturi incercate sau impuse. Aceasta super excitabilitate va dispare in timp dupa ce sexul va deveni un lucru obisnuit in urma dobandirii unei experiente sexuale suficient de mari mai ales in situatia in care vei avea o partenera unica ceea ce va ajuta sa obtii si o anumita rutina. De obicei in cazul primelor actiuni sexuale din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul unei prime ejaculari rapide, in multe situatii penisul iti va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza/permite sa-ti montezi un prezervativ nou (pe penisul spalat sau foarte bine sters de sperma) si sa treci imediat la inceperea unui act sexual nou. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai multe minute ( 4-5-6 minute ), ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara nu reusesti sa-ti satisfaci partenera si ejaculezi si a 2-a oara inainte ca partenera sa aiba orgasm, nu te demoraliza si incearca si a 3-a oara sau ii faci un oral, o degetica pentru a nu o lasa nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie satisfacuta. Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care nu ai reusit s-o satisfaci prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii.Succes.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Micsoreaza ritmul, nu mai fi asa "calic"!