| Bie1516 a întrebat:

Hey! Cunosc un băiat de la mine din scoala care i-a placut de mine, nu stiu daca inca mai ii place dar eu vreau sa fim impreuna. Dar problema e ca intre timp el tot imi spunea ca ma iubeste si chestii de genul dar eu nu prea il luam in serios si acum el e cu altcineva... Acum momentan nu vrea sa mai imi fie nici prieten deoarece am jignito in toate felurile pe prietena lui si fata de el si fata de altii. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Sa iti ceri scuze de la el si de la iubita lui si sa astepti sa se desparta

| dianainsta01 a răspuns:

Pai poti sa incepi prin a-ti cere scuze (daca nu ai facut-o deja) pentru ce ai spus despre prietena lui si sa ii explici de ce ai spus ce ai spus, sa ii spui ca acum il placi si de ce. in rest, trebuie sa vezi ce iti raspunde. este posibil ca intre timp el sa se fi atasat de alta fata, iar acum tu nu ai ce sa faci in privinta asta, si nu il poti invinovati.