| Cristi_Sporiș_1994 a întrebat:

Hey... de ce iubirea doare? voi aveti regrete?

Răspuns Câştigător
| Meaningful a răspuns:

Iubirea adevarata o cunosti nu atunci cand esti iubit si iubesti.
Singurul moment in care stii ca iubesti cu adevarat o persoana este atunci cand stii ca e foarte probabil sa nu mai poti fi impreuna cu ea si totusi sa o iubesti si sa zambesti cu gandul la amintirile avute si la dulcele moment cand veti fi din nou impreuna.
Incertitudinea si asteptarea mahnesc putin, dar sunt imediat urmate de sentimentul de a fi atat de norocos incat sa fi cunoscut un partener care a trezit in tine iubirea aceasta pura, dumnezeiasca.
Iubirea adevarata nu doare.
Iubirea adevarata vindeca, intelepteste.
Nu regret nimic.
Daca s-ar fi intamplat sa fiu inca intr-o relatie cu persoana pe care o iubesc, eu nu as fi inteles cat de mult o iubesc, nu as fi fost prezent acum la faptul ca sunt capabil de o iubire dumnezeiasca.

13 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Iubirea doare doar daca suferi. Cand vei fi fericit nu vei sti ce inseamna durerea. Se spune ca ce mai inalta culme fericirii se afla chiar langa prapastia suferintei.

| Azµre a răspuns:

Mă nu iubirea doare ci prostia care poate veni din partea la amândoi.

| h3r a răspuns:

Iubirea pe care n-o merită celălalt doare, nu iubirea în sine.

| grab a răspuns:

Doare din acelasi motiv pentru care si place.
pentru ca e vorba de sentimente.
te folosesti de foc, te mai si arzi! asa e fizica asta! happy

| Hevnoraak a răspuns:

Nu am, am iubit am suferit, nu regret a fost o perioadă frumoasă.

| sayWhaaat a răspuns:

Da, toata lumea are.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Doar daca suferi doare iubirea eu n-am niciun regret

| Aimèeeee a răspuns:

Intre iubire si suferinta este o prapastie subtire. Atunci cand persoanele de la care nu ne asteptam niciodata sa ne tradeze, ne ranesc atunci suferim. Este firesc. Oricine are regrete, suferinte, iubiri.

| MariusGomoi a răspuns:

Uneori asa trebuie sa se intample si culmea ca sufera din iubire doar cei ce nu merita asta sad

| andreea9701 a răspuns:

Buna intrebare... bineinteles ca avem regrete e ceva normal

| C26 a răspuns:

Iubirea doare atunci cand iubesti, si esti dezamagit, tradat de acea persoana, pentru ca te-ai increzut prea mult in ea, si i-ai aratat prea mult c-o iubesti, si nu ai testat mai intai persoana pe care vrei s-o iubesti.
Tocmai de aia sunt atatea persoane care sufera din dragoste.
Pt ca noi nu stim sa testam persoana cu care vrem sa fim, si ii aratam prea mult c-o iubim, si intr-un final ajungem sa suferim foarte mult.
Nu ar trebui nimeni sa regrete din ce a facut, pentru ca ceea ce ai facut odata, ai facut pentru ca asa ai simtit, si pentru ca ai iubit happy Asa e viata, si din greseli inveti :*
Nimeni nu se naste invatat, omul invata in fiecare zi cate ceva.

| lizemm a răspuns:

Nu regret nimic din ce m-a facut fericita. sa nu regreti ce ai facut regreta e nu ai facut. iubirea doare pentru ca acolo sunt toate sentimentele noastre i tot ce e mai sensibil din noi.

| nevermind3322 a răspuns:

Nu. i`m living with the heart of steel (manowar, dar nu cred ca te prinzi)