| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Deci am facut sex cu prietenul meu neprotejat si el a ejaculat inauntru. Nu eram in perioada fertila, stiu sigur, si pe deasupra am si foarte multe probleme jos, deci presupun ca nu sunt chiar asa fertila.
Credeti totusi ca as putea ramane gravida?
Imi este un pic cam frica.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| PsyhoWoman a răspuns:

Din punctl meu de vedere ai putea... deci...eu zic asa : si eu a avut joc probleme si tot felul de infectii in cae aveam un lichid farte abundent astfel ca purtam un tampon in fiecare zi si schimbat lenjeria intima de 3 ori/zi dar asta nu impiedica sarcina..petse 15 zile iti recomand un test de sarcina iar daca e pozitiv repteta-l [repeta si daca e negativ] as vrea sa stiu ce varsta ai. orice rezultat ar avea testul. te sfatuiesc sa mergi la ginecolog. :* te-am pupat si bafta.

7 răspunsuri:
| Crocaa a răspuns:

Mie mi se pare logic ca din moment ce a ejaculat in tine, ramai.Fa-ti un test si ai sa vezi daca e asa sau nu.

| babyalexa a răspuns:

Nu neaparat.Ciclul menstrual poate veni pana in a 4a luna de sarcina.Deci fa testul.

| PsyhoWoman a răspuns:

Deci...unii zic ca inainte de menstruatie du 5 zile si dupa inca vreo 5 zile nu ai putea ramane insarcinata... altii ca tocmai atunci poti raman e nici eu nu stiu sigur asta thinking

| Mell1321 a răspuns:

Buna scumpa. Cea mai sigura metoda ar fi sa mergi cat de repede la farmacie sa iei o pilula de a 2-a zi. Poti sa o iei pana in 72 de ore dupa contact. Test nu poti sa iti faci doar dupa 3 saptamani. Pastila o sa isi faca efect. Nu te baza ca ai probleme jos si ca nu stii tu cat esti de fertila. Niciodata nu stii ce se intampla acolo, din greseala poate a scapat unu de ala mic:p iar eu zic ca daca nu doresti un copil, du-te la farmacie si nu mai repeta lucru acesta. Protejeaza-te corespunzator.

| Mell1321 a răspuns:

Nu neaparat. Dupa cum spune si babyalexa menstruatia poate sa iti vina si cand esti insarcinata. Dupa menstruatie ia-ti un test ca sa te linistesti.P.S. la Planing Center e 30 de lei pilula de a 2-a zi din cate stiu eu.

| fgsxbfhg a răspuns:

Da trebiu sa fi in perioada fertila pentru a ramane. si nu conteaza problemele pe care le ai testul fatil imediat nu astepta 14 zile ca s-ar putea sa fie prea tarziu si de ce nu va protejati? puneti sterilet foloseste perservative ia anticonceptionale spune-i sa nu se termine in tine... nu inteleg?

| fgsxbfhg a răspuns:

nu-i nimic dac iti vine menstruatia si te tine normal cum te tine de obicei inseamna ca nu esti dar daca vine doar putin te instiinteaza ca ai ramas dar pentru data viitoare el poate sa isi dea drumu si afara nu-i nevoie sa fie chiar asa de comod... sa se mai gandeasca si la tine... pup si numai bine