| Lovss a întrebat:

Hey ..deci în data de 6 februarie am avut ultima menstruație iar în 19 februarie am avut contact sexual neprotejat... prietenul meu zice că a ejaculat foarte puțin în mine. exista risc ridicat sa fiu însărcinată?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Erai in perioada cea mai fertila, deci probabilitatea este foarte mare (peste 98% daca sunteti amandoi fertili). Nu conteaza cat a ejaculat. O picatura cat un varf de ac e suficienta

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

A nu ma cum? Dacă ejaculeaza puțin nu-i bai ca sunt prea puțin spermatozoizi și amână cursa pentru când or sa se strângă toți laughing nu poți decât sa aștepți câteva zile după care sa iei un test de sarcina. Și data viitoare folosiți prezervativ. Nu știu cum se face ca înainte nu se gândește nimeni la nimic și doar după laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul tau menstrual este catusi de cat REGULAT si are o lungime cuprinsa intre 26-31 de zile, inseamna ca cel mai probabil sexul din 19 Februarie care a fost intretinut in a 13-a zi a ciclului menstrual, sa fi avut loc exact in perioada de fertilitate MAXIMA a ciclului, fiindca OVULATIA a putut sa se produca/sa aiba loc in oricare dintre zilele cuprinse intre 18 - 23 Februarie. Astfel ca in cazul in care a ajuns chiar si o foarte mica cantitate de sperma in vagin, reiese ca probabilitatea de a fi insarcinata este foarte mare (peste 85-90%). In acest moment testul beta-hCG este unica/singura posibilitate de a stabili daca in organismal tau exista hormonul de sarcina hCG. Daca in urmatoarele 6-7 zile NU porneste menstruatia, in acel caz incepand cu data de 11-12 Martie vei putea efectua un test de sarcina si pe baza urinei fiindca rezultatul va fi 100% valid/valabil, adica CORECT. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Dap, sunt sanse mari chiar.

| alina2k18 a răspuns:

Ce va mai place sa v-o bagati in voi fara prezervativ laughing)
Si prietenu si el foarte inteligent, si-a dat drumu '' doar putin'' laughing)
Sunt mai smart telefoanele alea de va benoclati in ele toata ziua decat voi laughing)
Deci da, risc ridicat de a fi ramas gravidutawinking
Ce sa zic, sarcina usoarawinking

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai sanse sa fi ramas gravida, mai ales daca ai un ciclu neregulat, daca iti intarzie mai mult de 10 zile fa-ti un test de sarcina pe 13 martie ca sa fii sigura daca esti sau nu insarcinata.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse destul de mari avand in vedere ca erai in perioada fertila si prietenul tau a ejaculat la un moment dat.Iti faci un test de sarcina la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat.

| Pool77 a răspuns:

A ejaculat foarte putin in mine laughing
Daca nu se pricepe de ce se baga?
Exista risc, normal ca exista mai ales daca nu ai ciclu regulat.
Pastila deja e tarziu s-o iei, dupa 21 de zile fa un test de sarcina si convinge-te singura.

| Picu06 a răspuns:

Salut! După părerea mea este un risc destul de mare sa fi însărcinată, deoarece spermatozoizii pot fi intr-o cantitate foarte mică, dar pot ajunge la ținta, lăsându-te gravida.

| Lovss explică:

Țin să precizez că am ciclu regulat iar partida a durat cam in jur de 3, 4 min.