| anamaria2357666 a întrebat:

Am avut pe data de 16 Februarie, in ultima zi de menstruatie un contact sexual neprotejat.Doar pentru dezvirginare.Prietenul meu nu a ejaculat doar după ce am încheiat cu oral *adica peste vreo 20 de minute*.As putea sa rămân însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste cu atentie explicatiile urmatoare. Ignora imbecilitatile ce ti-au fost transmise de @AnaMaria50. Daca sperma in mod sigur nu ajunge in vagin, atunci formarea sarcinii devine imposibila indiferent in ce moment al ciclului menstrual este intretinut actul sexual. Daca actul sexual este intretinut in perioada zilelor de menstruatie, in astfel de cazuri exista si situatii in care apare posibilitatea de formare a unei sarcini insa asa cum am amintit numai daca sexul s-a terminat cu ejcularea spermei in vagin, chiar si daca sexul este intretinut in a 4-a, 5-a sau a 6-a zi de menstruatie sau intruna din zilele imediat urmatoare/de dupa terminarea sangerarii menstruale. Dar/insa aceasta posibilitate exista numai in cazul in care ciclul menstrual este ori foarte dereglat, sau foarte scurt. Posibilitatea reala de formare a sarcinii in urma unui sex intretinut in cea de a 3-a, 4-a, 5-a sau a 6-a zi a ciclului (numarat fata de prima zi de menstruatie) se poate intampla in cazul in care LUNGIMEA ca numar de zile a ciclului este de 21, 22, sau 23 de zile. Este determinat stiintific si medical ca OVULUL este eliberat cu 14 zile inainte de terminarea ciclului, astfel ca OVULATIA se produce in a 7-a zi a ciclului de 21 de zile, in a 8-a zi a ciclului de 22 de zile, a 9-a zi a ciclului de 23 de zile. Si ca atare rezulta ca in cazurile in care ciclul menstrual este unul foarte scurt, de 21 sau 22 de zile, PERIOADA FERTILA poate sa inceapa de prin a 3-a sau a 4-a zi fiindca spermatozoizii ajunsi in vagin in acest moment, supravietuiesc incat sa fecundeze ovulul care apare in a 7-a sau a 8-a zi a ciclului. Multa sanatate!

| anamaria2357666 explică (pentru corbulalbrosu):

As mai avea o întrebare
De ce dupa o săptămâna de la contactul sexual mai am dureri și scurgeri albe?

| jj7700 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Singurul raspuns inteligent de aici; e trist cate tampenii debiteaza altii.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anamaria2357666):

Acum 10 ore | anamaria2357666 explică (pentru corbulalbrosu):
As mai avea o întrebare
De ce dupa o săptămâna de la contactul sexual mai am dureri și scurgeri albe?
Pot doar sa-mi imaginez si/sau doar sa presupun ca este posibil si probabil ca inainte de a fi intretinut sexul de dezvirginare, tu NU ai practicat niciodata nici macar simpla si ''nevinovata'' masturbare intravaginala prin asa numita ''DEGETICA''. Daca presupunerea mea este chiar si doar partial corecta, inseamna ca intregul proces de DEZVIRGINARE a ''pasaricii'' tale din acest motiv a fost mult mai greu de realizat/efectuat si probabil si mai lung (poate chiar si de 5-10-15 minute) si in mod sigur destul de/foarte DUREROS. Daca s-a intamplat intr-adevar asa, atunci in astfel de situatii in fibrele musculare RIGIDE ale vaginului neatins si lipsiti de ELASTICITATE, se strang/aduna si se acumuleaza si depoziteaza o cantitate foarte insemnata de acid lactic care provoaca pur si simplu o FEBRA MUSCULARA dureroasa. Durerea destul de intenasa care provine de la febra musculara instalata in muschii vaginali, ai uterului aflati in prelungirea vaginului si ai muschilor zonei pelvine aflati in preajma vaginului, se disipeaza si dispare destul de incet in decurs de mai multe zile, uneori putand sa tina chiar si 7-10 zile. Numarul zilelor in care nu iti poti atinge interiorul vaginului, sau zona vulvo-labiala si clitorisul, fara sa apara senzatia de disconfort si/sau durere, este in legatura directa, conditionata, dependenta si in functie de cantitatea de acid lactic format si depus in fibrele musculare in timpul dezvirginarii. (cantitatea depinde de durata, intensitate actului sexual de dezvirginare, precum si de durerea resimtita).
In legatura cu scurgerile albe nu iti pot oferi un raspuns plauzibil fiindca ar fi hazrdat in astfel de conditii, deoarece pot fi mai multe cauze sau motive de natura diferita. Doar in urma unei consultatii directe, medicul ginecolog isi poate da seama despre ce este sau poate fi vorba in realitate. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe menstruatie, nu este posibila sarcina!
La menstruatie, ovulul nefecundat este eliminat, deci imposibil sa mai fii fertila si sa poti ramane gravida.

| anamaria2357666 explică (pentru Violleta2022):

Nici dacă ziua următoare ar fit trebuit sa fiu la ovulatie?
De ejaculare nu se pune problema
Pentru ca introducerea in vagin a penisului a fost de maxim 1 minut

| anamaria2357666 explică (pentru Violleta2022):

Asa sper

| Violleta2022 a răspuns (pentru anamaria2357666):

Nu are importanta daca l-a introdus 1 minut sau 1 ora, important daca a ejaculat in vaginul tau, sau a ejaculat afara si dupa aceea l-a re-introdus in vaginul tau, ca de ramas gravida poti ramane dintr-o singura penetrare, cu conditia ca baiatul sa aiba sperma pe teava (de la o masturbare anterioara, sau partide consecutive de sex_), iar tu esti in perioada fertila.
Am inteles ca, nu a ejaculat nici inainte de sex si nici in timpul sexului, deci, nu sunt sanse de sarcina.

| Violleta2022 a răspuns:

Totusi, de ce va jucati de-a sexul daca nu vrei sa ramai gravida?
Este riscant ceea ce faceti si accidente se intampla chiar si cleor cu experienta.
Cumparati si folositi prezervativul, ca-i doar 2 lei, dar va protejeaza integral!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Alexyne a răspuns:

Nu ai cum sa ramai si chiar daca isi dadea drumul in tine sansele de a ramane sunt 0%.