| NuVreauSaTeAud a întrebat:

Hey...deja majoritatea stiti mica poveste. Am reusit sa il fac pe prietenul meu sa aiba incredere in mine, i'am dovedit ca il iubesc si relatis noastra s-a schimbat mult, in bine. Am avut o discutie serioasa cu el dar mi-a spis ca inca tot nu am ajuns cu relatia unde isi doreste el, ca mai e loc de mai mult ca mai am cate ceva de faccut. Vreau sa ii fac o surpriza dar nu stiu exact ce, ii cunosc placerile stî ce ii place si le cam indeplinesc dar cu toaye vreau sa fac ceva altfel decat pana acum, ceva care sa'l surprinda.bVreau nisye idei serioase, nu e un tip foaarte romantic, insa are momentele lui de sensibilitate si desi nu e romanticnstiensa imi arate ceea ce simte. Niste sugestii va rog... dar incercati sa fiti seriosi.

2 răspunsuri:
| JustSomebody a răspuns:

Buna.Este foarte bine ca i-ai castigat increderea deoarece orice relatie se bazeaza pe incredere.Depinde acum in ce vrei tu sa constea aceasta surpriza.De exemplu:daca e un tip spontan sun sigura ca v-ar prinde bine o excursie, o plimbare in natura. Daca e un tip pasionat de istorie, scoala mergeti la un muzeu sa vizitati ceva, o cetatea, un castel istoric ca Bran sau Peles.Ai putea sa il duci la un film sau sa mergeti la un restaurant ca sa ii cunosti latura romantica.Bineinteles,daca nu vrei sa dai bani pentru surpriza poti sa ii confectionezi ceva ce stii ca ar aprecia, poti sa ii practici un hobby sau sa ii arati ca te pricepi la ceva din domeniile lui. Poti sa ii oferi chiar momente tandre sau dansuri... ceva de care sa fie surprins placut.Arata-i o latura a ta pe care el nu o cunoaste.Surprinde-l cu ceva nou in viata voastra.fa-l sa isi aminteasca cu drag de aceasta surprizahappy. Doar tu stii ce s-ar potrivi cu personalitatea lui, de aceea iti propun sa faci ceva diferit fata de ceea ce il pasioneaza, Fa-l sa vada ca are si alte laturi nedescoperite.Succes si sper sa il dai pe spatelaughing. Poti fi si foarte tandra bineintelestongue.Bye

| MARIUS0987 a răspuns:

Dorintele si placerile depind de la om la om, fiecare avem asteptari diferite, idealuri diferite. Nu il cunosc personal, deci nu stiu ce ii place si ce nu. Prin urmare tu iti petreci cel mai mult timp cu el, tu ar trebui sa intuiesti cel mai bine ce i-ar placea, eventual pune pe cineva sa il traga de limba, poate chiar sa vorbesti cu mama lui, cu prietenii, sa iti spuna ce ii placea in copilarie. Oricum daca vrei sa fie surpriza fi subtila, el sa nu afle ce ai de gand, altfel e gata cu surpriza!