| anonim_4396 a întrebat:

SOS laughing! Mama mea e mai mult decat culmea dupa parerea meahee hee.
Pe la sfarsitul scolii imi zicea sa'l las pe iubitul meu pentru ca trebuie sa ma concentrez pe examene, ok am facut asta frustrated. Examenele au trecut cu bine, scoala s-a terminat si ea inca imi zice sa'l las frustrated, si nu pot sa inteleg cum poti sa despretuiesti o persoana in asa hal fara sa o cunosti.
Acum o luna, mi-a zis cand eram in masina, ca e " gagicar ". [ I'am aratat o poza cu el. ]
De ce il uraste atat de mult straight face? Cum naiba sa il las daca tin la el, cand o aud zici ca mai e putin si va cadea toata lumea pe mine frustrated.
De ce naiba face asa?
A da, cand aude de un fost, numai cuvinte de bine. Mai are un pic si imi sugereaza sa ma impac cu acela.
Ce e de facut? Nu vreau sa mai aiba aceasta atitudine fata de el, sa port o discutie cu ea astazi?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa o faci sa-l vada cu ochii tai.
Spune-i ca,bineinteles ii poate placea orice baiat crede ea,dar degeaba ti-l ridica in slavi daca tu iubesti altul.Cel cu care esti te face fericita,nu o multumeste lucrul asta,nu asta vrea de fapt?
Oricat de bine intentionata poate fi o mama,daca inima ta are nevoie si-l cheama pe cel cu care esti,celalalt,care ii place ei,si aurit sa fie nu-ti trebuie!
Fii calma,nu-ti pierde sangele rece si explica-i frumos, ca unui copil, poate ca intelege!
Spune-i sa se bucure de fericirea ta nu sa-ti amarasca sufletul cu fiecare aluzie!
Succes!

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Prezintai-l,si poate ii av placea de el happy
poate pentru ca nu il cunoaste nu are incredere in el.

caramela
| caramela a răspuns:

De credeti mereu ca mamele va vor raul cand e vorba de un iubit? nu crezi ca poate are dreptate? s-au pote a observat ceva in neregula la comportamentul tau de cand esti cu el, nu crezi? daca nimic din toate aste nu e adevarat, atunci trebuie sa porti o discutie ff serioasa si sa iti pui punctul tau de vedere despre relatia ta cu iubitu, dar poate abia ai terminat cls a 8 a si nu vrea sa ai iubit, asa e? sper sa ne mai auzim, papa

| D0zzz a răspuns:

Discuta cu ea deschis, spune-i ca tu chiar tii la el. Propune-i sa il cunoasca fata in fata, sa vada cam ce fel de om este, poate il va placea, nu se stie. In orice caz, fii sincera cu ea, si incearca sa nu te certi cu ea. Succes si nu te lasa afectata din privinta asta!

| Diana1d a răspuns:

Da,cel mai bine este sa vorbesti serios cu ea si sa o intrebi ce are cu baiatul asta.Convinge-o sa-l cunoasca macar.Bafta:*!

| loveyouschatz a răspuns:

Adu-l pe prietenul tau acasa sau va intalniti toti 3 in oras sa discutati problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau sa grabesc relatia, momentan vreau sa aiba incredere in mine si in alegerile mele, de cunoscut il va cunoaste cand va fi o relatie serioasa de [- 6-7 luni happy ].

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am terminat a 8 a, dar am iubit de la 12 ani si ea stie acest lucru.
Atunci s-a impotrivit relatilor, acum nu prea vad de ce.