| alinutza99 a întrebat:

Hey kiss dragii mei love struck. am o intrebare.este adevarat ca daca iti inseli persoana iubita devii mai gelos/oasa si posesiv/a fata de iubitul/a ta?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alonet a răspuns:

Baieti au o motivatie diferita decat a fetelor cand inseala asa ca nu e aplicabil plus ca suntem diferiti un om de altu, mai mult tine de cat de complexata e o persoana sau ce traume a avut in relatiile anterioare,
un baiat inseala din curiozitate si trebuie sa ii dai motiv sa nu te insele (fa-l sa fie indragostit de tine, fa-l sa creada ca ideile tale sunt ale lui, lasa-l sa fie el sefu deoarece cu toate astea tot tu esti sefa, si asa mai departe)
si o fata in general din razbunare si asta e pentru ca i se da motiv sa insele(o dezapreciere din partea partenerului, insuficienta atentie)

| consilierindragoste a răspuns:

Gelozia inseamna lipsa de dragoste din partea partenerului atunci cand nu o ai devi suspicios si ne increzator fata de partenerul tau eu nu recomad o asemene idee nimanui dar daca nu poti altcumva sai atragi atentia contacteaza-ma sa-r putea sa te ajut, nu faceti greseli doar ca sa atrageti atentia partenerului sunt multe alte solutii care sa trezeasca din nou dragostea este o simpla monotonie transformata in obisnuinta.

| Anubis_6648 a răspuns:

Nu insel...deci nu pot sa te ajut