| lax a întrebat:

Hey,eu am 14 ani şi sunt gay,îmi plac baieți,şi aş vrea sa le spun parinților,cum ar trebui sa le sun? Ar fi o idee buna sa merg la un psiholog iar apoi sa vina şi ei cu mine? (Şi va rog,fara înjuraturi sau critici aiurea,am încercat sa fiu cu fete dar nu am simțit nimic pentru ele,fața de atunci cand sunt cu un baiat, ştiu foarte bine ce vreau

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dar cu fetele ce ai mamica? ai fost deceptionat? ai fost tradat?
Totusi, ai 14 ani, eu zic ca iti revii daca mergi la un psiholog bun.
Ai avea un castig de cauza daca ai vorbi cu mama ta si sa ii zici sa mearga cu tine la psiholog pentru ca nu vrei sa ajungi gay.
Vrei sa fii hulit de toti? inclusiv de familie? crezi ca ar accepta cu zambetul pe buze?
Revino-ti!
O seara bunahappy

| caramela a răspuns (pentru caramela):

Am citit postarile tale si am observat ca nu ai tata.
Ai vrut sa ii oferi dragostea ta unchiului crezand ca, compenseaza lipsa tatalui?
De acolo ai pornit cu ideea ca esti homo.
Stai linistit si vorbeste cu mama ta, iar daca simti nevoia sa zici tata cuiva, de ce nu ii zici bunicului?
O seara bunahappy

| mihai69 a răspuns:

Da' de ce e musai să le spui?!? Dacă erai „normal", li te lăudai că prinzi vreo fufă?

| Fatamuntilor a răspuns:

La 14 anisori esti prea mic sa te etichetezi ca,, gay'! Esti la inceputul adolosecentei, daca nu simti nimic pentru fete, asta nu insemna ca esti atras de baieti.
Eu zic sa mai lasi timpul sa treaca, un an doi, apoi sa vezi daca simti acea atractie(sexuala)pentru baieti.

| Felys a răspuns:

Si de ce trebuie sa iti necajesti parintii spunandu-le tampenii din astea, mai bine tine pentru tine ca sigur o sa fie foarte suparati

| Lawliet14 a răspuns:

Trebuie sa le spui, poti merge si la psiholog dupa.

| rousz a răspuns:

Hei! psiholog de ce? ar trebui sa vorbesti cu parintii tai si sa le explici ca nu ai atractie pentru fete si sa te inteleaga.Nu tu ai ales asta... bafta :*

| fluturas38 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa le explici si lor ( parintilor) poate vor intelege