| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor cum reactionati atunci cand va mutati impreuna cu iubitul vostru si discutati despre plata utilitatiilor iar el va cere bani si pentru rata la creditul lui pentru apartament? Ati accepta sa dati bani avand in vedere ca creditul e al lui?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, as accepta dar numai ca imprumut temporar.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca iubesti fie femeie fie barbat, dai, nu conteaza al cui e creditu.
Bine, sa contribuie si el, evident, nu doar tu sa dai ca fata sau ca baiat, si celalalt sa nu dea, ca daca are si nu da, e profitat.
Daca n-are, e altceva, mai ajuti.

| Hammurabi a răspuns:

Adică îi cere să se mute cu el.
Apoi vrea să beneficieze de sex gratis oricând are chef.
Vrea să beneficieze gratis de ceva îngrijire (gătit, spălat rufe, curățenie)
Vrea să plătească jumătate la curent, întreținere.
Vrea să-i mai plătească și jumate din rata la apartament.
Ce mai vrea? Câte un masaj zilnic? laughing
Apăi, cât de proastă crezi că ar trebi să fie?

| haileewatson a răspuns:

Depinde de relatie. Daca sunteti impreuna de mult timp si stiti ca urmeaza sa va logoditi/casatoriti, atunci da contribui si eu la rata. Altfel, as contribui la plata utilitatilor & mancarii cu jumatate din bani.

| Antopuff a răspuns:

Răspunsul e nulaughing)

| Maraa345 a răspuns:

I-as da banii mei, cum sa nu, cu mare drag si din toata inima?‍♀️?‍♀️

| Katrina1121 a răspuns:

Salut, in primul rand plata utilitatilor ar trebui sa o faceti impreuna. E mult mai bine asa pe viitor. Cat despre rata la credit. daca crezi ca o sa ramai acolo poti plati si tu ca o "chirie" pentru voi. atata timp cat poti lucrul asta. Mi se pare ca e cam "expirata" treaba cu barbatul sa plateasca. Munciti amandoi, consumati amandoi, platiti amandoi. Pentru orice eventualitate, sa nu aveti discutii mai tarziu?‍♀️?