| DiannaDi a întrebat:

Hey friends! am o problema.imi place de un baiat, pot sa spun chiar ca il iubesc, dar el cand e cu mine, il suna o gramada de fete (el mi-a zis ca nu vrea o rel serioasa, vrea doar distractie). cu toate acestea, am iesit cu el de cateva ori, eu ii zic ca`l plac si el imi zice ca si el se gandeste la mine. si chestii de genu. dar nu poate sa mi promita o relatie deocamdata. a zis ca vrea sa ne vedem des, dar oricum nu stiu ce sa fac, de uitat nu il pot uita, si nici de cucerit nu stiu cum sa il cuceresc. de simtit se vede ca se simte bine in prezenta mea, si ii sunt draga.si efectiv cand ma saruta, se excita foarte tare. ce e de facut? mersi TPU :*

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Poate tuh o sa fi fata care o sal cuminteascalaughing) te place lupta pentru elhappydar nu te oferi asa pe tava nu-l lasa sa se distreze cu tine si apoi sa te lase

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Aratai ca tu esti diferita de celelalte fete.
sunt si eu intr-o situatia asemanatoate cu a ta.
ce il atrage pe el la tine e faptul ca tu nu esti ca celelalte fete cu care umbla el. tu il iubesti. alea nu. alea doar distractie si atat.

| carminaburana43 a răspuns:

Pai il atragi bineinteles ca ii place de tine, dar nu e pregatit pentru o relatie serioasa.Eu zic ca nu e bai daca il iubesti dar sa nu te consumi,savureaza aceasta dragoste cit exista,pentru ca sunt si altii care promit totul, chiar si o relatie serioasa si pe urma e apa de ploaie tot. Ceea ce e al tau e pus deoparte chiar daca noi femeile pe parcursul vietii suferim de multe ori din deziluzii de dragoste dar asa e viata, eu zic sa faci mereu ce iti dicteaza inima stiu e foarte greu. Daca ai fi fata mea si as vedea ca baitul acela nu t em e rit a ti-as recomanda sa-l uiti si sa cauti pe altul.Pentru ca as suferi vazind ca nu esti fericita. Fata mea are noroc are un prieten de milioane care o respecta si o iubeste de doi ani si a fost linga ea si la bine si la rau.Eu zic ca astfel de iubiri merita traite si barbatii care nu respecta fetele femeile ce ii iubesc trebuie expediati cu urgenta.Eu asa am facut cind am fost tinara pina am cunoscut pe sotul la 25 de ani.

| cLeILa a răspuns:

Pt inceput o poti invita sa iesiti undeva, la o plimbare, la o prajitura, etc..., apoi sa o conduci acasa, a doua intalnire poate fii in parc, noi fetele nu avem nevoie sa fim invitate prin locuri sofisticate, nu neaparat, dar asta nu inseamna ca trebuie sa o duci la biliard, o poti surprinde cu o floare, iar la a treia intalnire ii poti marturisi sentimentele tale pentru ea. Oricum si daca te refuza, nu ai nimic de pierdut!
Succes! funda?

| Shiver a răspuns:

Cred ca nu aveti varsta necesara pentru o relatie serioasa.
Tare as vrea sa-l cunosc pe tipul acela sa vad cat de tare se tine cand e cu tine si inca o fata. Baietii nu sunt genul care sa tina doar 1 fata lor le plac mai multe si din 4 5 fete alege una...de obicei care nu tine la el deloc. Intelegi?
Eu te sfatuiesc sa ii spui ca nu trebuie neaparat sa fiti un cuplu iti poate fi cel mai bun prieten, frate etc. si sa ii spui ca in prezenta ta sa nu mai raspunda mesajelor de la alte fete.