| CevaNormal a întrebat:

Hey guys, pot sa vin si eu cu o poveste care necesita o solutie cit mai rapida? Deci, am o amica care locuieste in Spania, e o persoana extrem de pozitiva, draguta, si toleranta, numai ca e cam naiva (noua) la capitolul :dragostea. Are un prieten (fag...) care presupune ca o place, ca vrea sa fie cu ea si mereu fuge de raspunsuri la tema. Ea sarmanica se topeste dupa el, rabda multe, el macar nici nu o suna din propria initiativa, cind intra pe mess poate sa nu o salute, dar mereu ii sopteste cuvinte cu respiratie calda.....eu mi-am dat parerea, dar va rog scrieti si voi citeva sfaturi reale, ca numai aici poti primi un raspuns bazat pe logica, dreptate, si actualitate. Merci mult de tot!

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

E clar... e "necoapta" fata...Omul si-a dat seama ca e mai naiva...si ii ofera atat cat trebuie...in cazul ei foarte putin...tot ce poti sa faci este sa vorbesti cu ea... dar sunt aproape sigur ca nu o sa te asculte. Eu iti sugerez tie, sa fii cu ochii in 4, ca s-ar putea sa isi bata joc de ea.

3 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

Da, sunt de acord cu Oz. Cam profita de naivitatea ei.
Ai doua solutii: Ai putea sa incerci sa-i deschizi ochii si sa o faci sa realizeze ca daca ii permite sa se poarte cu ea asa, ea o sa ajunga sa sufere.

Cea de-a doua solutie... nu e o idee prea buna, dar cu siguranta va functiona. Trebuie sa o lasi sa invete din greselile pe care le face. Poate va continua sa il lase sa o calce in picioare, dar la un moment dat se va trezi singura la realitate si nu va mai lasa pe nimeni niciodata sa se poarte asa cu ea. Tu nu poti decat sa-i fi alaturi si sa o sustii atunci cand va avea nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu genu de dobitoci. sau ai trimite poze cu fluturasi si trandafiri dar el in realitate nu poate sa spuna doua cuvinte...probabil ai pus ochi pe ea si ai lucrat mult la ea pana sa iti devina amica, acum vine un taran si ti-o sufla in trei secunde.
E si vina ta ca nu ar trebui sa te implici, las-o sa se dea singura cu capul de pereti iar tu cauta alte persoane...trust me -daca ea vrea un porc invelit in haine de print nu ai poti schimba decizia...fi si tu mai rece hai pabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei ne supra apreciezi, suntem si noi oameni, pai eu as schimba macazul? e greu? orice tren poate sari de pe sine, nu este bine dar decat asa mai bine lipsa.