| GoodDay99 a întrebat:

Hey hey:* aceasta este o intrebare pentru baieti dar si raspunsuri de la fete sunt binevenite deci: eu as vrea sa stiu cum vreti voi sa se comporte o fata cu voi, cum sa va vorbeasca faza e ca imi place f tare de un baiat si el stie asta dar nu stiu cum sa fac sa ma apropii mai mult de el vreau sa devenim prieteni buni si nu stiu cum sa fac simt ca il stresez daca ii trimit mesaje...va rog ajutati-ma cum sa ma apropii de el vreau sa devenim prieteni buni sa imi spuna problemele lui, sa imi ceara sfaturi, sa ma bage in seama ca de cele mai multe ori eu il bag in seama...care credeti ca ar fi "primul pas" ca sa zic asa pe care ar trebui sa il fac? va rog ajutati-maa pupiccii multii:*:*

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vorbeste cu el, fata in fata, fara intermediari. Vorbeste despre lucruri banale mai intai, daca esti prea timida sa vorbesti despre lucruri mai personale.

| PlayWithMe a răspuns:

Noi baietii nu semanam deloc unii cu ceilalti.Sunt oameni si oameni, unii nu suporta sa fie stresati cu mesaje, altii doresc asta, unii nu suporta sa primeasca sfaturi, altii da. depinde acum de fiecare.Trebuie sa il analizezi pe el, sa vezi ce relatii a avut in trecut, sa vezi cum se comporta in clasa, sa vezi cum reactioneaza atunci cand ai o problema, sa vezi cum reactioneaza atunci cand vrei sa il ajuti. Uite eu cand aveam 16 ani, nu suportam sa mi se dea sfaturi, abia dupa 18 ani am acceptat asta.

| AtAkUs a răspuns:

Hey... noi baieti avem genuri de comportament diferite, alte vise, alte realizari si fiecare stie sa se comporte cu o fata prin mijloacele lui, adica unii prefera altele, altii prefera altele si noi baieti, tu poti sa te apropii de el vorbind cat mai des cu el si cat mai mult, apoi el va avea ceva inceredere in tine incat sa iti zica problemele lui, sa va consultati, sa va ajutati... iar poate mai tarziu sa deveniti un cuplu de invidiat care aveti incredere unul in celalalt. fundita daca te-am ajutat