| Rio4cwalk a întrebat:

Hey! Imi palce de o fata din clasa si cred ca si ei îi place de mine, dar niciodata nu pot sa vorbesc cu ea pentru ca la noi in clasa s`a iscat un "razboi" intre fete si baieti. Deci fetele nu vor sa vorbeasca cu baieti si vice- versa.
Soo, cam cum as putea sa intru intr-un dialog cu ea avand in vedere ca ea sta numai cu prietenele ei?
Ohh, funda.

Răspuns Câştigător
| Monutza a răspuns:

Gaseste un subiect care o pasioneaza.si porniti o discutie.intreabale pe prietenele ei ce ii place sa faca.batting eyelashes apoi cu timpul arata-i ca o placi.dar prin fapte.nu prin vorbe dulci.:-J.vezi daca si ea iti acorda aceeasi atentie pe care eu acorzi si tu.lasa o perioada de timp sa zicem cam o luna cheam-o in weekend pe afara numai voi doi, scoate-o la un suc, prajitura.cunoaste-o mai bine in tot acest timp.si daca crezi ca e genul de fata care iti place. cerei si prietenia dupa cateva zile.batting eyelashes sper ca te-am ajutat.kiss
O zi frumoasa de toamna!happy

8 răspunsuri:
| sonya69 a răspuns:

Cati ani aveti? Nu mai vorbiti intre voilaughing sunteti in "razboi". Mie mi se pare o absurditate si o copilarie. Da tu dovada de maturitate si incerca sa vorbesti cu ea spunandu-i ca nu te bagi in jocuri copilaresti. Incerca sa vezi ce ii place.
Pentru inceput(daca nu vrei sa iesi din jocul astalaughing) spune-i "Buna.ce faci? aaa am uitat ca nu putem vorbilaughing scuza-ma"(si zambeste-i usor). Daca si ei ii place de tine o sa vorbeasca cu tine si o sa va imprieteniti iar dupa un tim ii spui ca o placi.
Mult succes!

| alessia5158 a răspuns:

In orice razboi exista si dezertori --- asteapta sa dezerteze! "Razboiul " oricum se va incheia repede --- chiar daca ea nu se va numara printre primii "dezertori ", tu asteapta, caci este suficiet sa dezerteze doi dupa care dezartarile vor fi masive iar "razboiul" va lua sfarsit!

| Monutza a răspuns:

Multumesc pentru fundita.kiss!

| Rio4cwalk explică:

@alessia Haha, ce explicatie concreta. rolling on the floor
This is sparta!
Thanks fro help ppl.

| Rio4cwalk explică:

@imysonia looool, nu ma refeream ca nu pot vb cu ea din cauza ca este competitia asta.
Eu ma refeream ca sta cu prietenele ei si niciodata n`apuc sa vorbesc cu ea. Pff, mai intai citeste cu atentie intrebare si apoi raspunde.

| sonya69 a răspuns (pentru Rio4cwalk):

Ady4love, ti-am citit intrebarea atent si am spus ca mi se pare o copilarie doar faptul ca stati intr-o competitie si nu vorbitiwinking.

| SemnuIntrebarii a răspuns:

Vb pe ascuns sa va intalniti dupa ore (mare filozofie)

| uknownvirus a răspuns:

Pai nu stiu incearca sa vorbesti cu ea in ore sau cere'i id'u si vorbiti pe mess daca si ea te place atunci iti va raspunde puteti sa vorbiti prin biletele in ore...cel putin eu ca o fata asa as face vezi si tu dac se da pe langa tine daca vrea si ea savorbeasca chiar daca sunteti in razboi funda?